[[TitleIndustry]]

11 çalışma yöntemleri Dizel jeneratörler için yanlış.

Date:Aug 22, 2017

1. makine aşırı hız, aşırı yükleme, ağır makine aşırı hız, aşırı yükleme, dizel motor gibi-ecek var olmak içinde yükü çok büyük, yüksek hızlı çalıştırma koşullarda, zor iş, silindir, piston, marjbiyel ve diğer ısı yükü neden kolay olduğunu ve makine yükü, eğilimli çekme silindir, yanan fayans ve diğer hataları için artırır. Genellikle işlem, silindir zor yanan içinde uzun zamandır silindir pad zarar kolay kaynaklanan aşırı.

2. uzun vadeli rölanti kullanımı dizel motor boşta, yağ basıncı düşük, soğutma etkisi yakıt enjeksiyon piston üst kötüdür, aşınma ve yıpranma, silindir çekmek kolay keskin bir artış sonucunda; Ayrıca zavallı atomizasyon, eksik yanma, kola ciddi ve hatta bazen Vana adayına neden olabilir ve Segman sıkışmış, silindir liner erozyon. Bu amaçla, bazı dizel motor talimatlar açıkça öngörülüyor dizel motor boşta kalma süresi 15 geçmemelidir ~ 20min.

3. ile yük Acil durdurma veya ani yük dizel motor kapatıldıktan hemen sonra soğutma kapatıldıktan sonra boşaltma su döngüsü, ısı, silindir kapağı Neden kolay bir keskin azalma kaybı soğutma kapasitesi durdurmak için , Silindr tüpleri, silindir bloğu ve diğer çatlamak aşırı ısınma parçalar veya pistonlu Silindr tüpleri üzerinde şişmeye neden. Öte yandan, boşta soğutma, olmadan dizel motor kesinti yapacak sürtünme yüzey petrol sıkıntısı, dizel motor zavallı yağlama nedeniyle yeniden başlattığınızda ve giymek. Bu nedenle, dizel motor kapatma yük önce boş ve kademeli olarak azaltmak hız, yüksüz işlemi birkaç dakika için.

4. durumunda, yağ basınç yağ basıncı çok düşük, yağlama sistemi normal yağ sirkülasyon ve basınçlı yağlama olamaz, yağlama bölümleri yeterli yağ değil çalıştırmak için çok düşüktür. Bu nedenle, makine koşma sürecinde, yağ basınç göstergesi veya yağ basınç göstergesi ışık durum gözlemlemek için önem göstermeliyiz. Belirtilen basınç altındaki yağ basıncı bulursanız, hemen kes, sorun giderme ve sürücüye geçin.

5. dizel motor sıcaklığı ani eğer ani soğutma su söz konusu olduğunda, aşırı ısınma dizel motor silindir, silindir, silindir su soğutma ve diğer ciddi değişiklikler nedeniyle sıcak değiştiğinde çok yüksek ve soğuk çatlaklar. Bu nedenle, dizel motor sıcaklığı çok yüksek olması gerekir biraz artış hızı kadar su sıcaklığı düşüyor dizel motor alev sonra gevşek, su radyatör kapağı kaldırmak su buharı, boş yük olmalıdır. Gerekirse, yavaş yavaş soğutma suyu su radyatör içine enjekte.

6. yetersiz soğutma suyu veya su soğutma durumunda of yağ sıcaklığı etkili soğutma ve aşırı ısınma yetersizliği için soğutma etkisi nedeniyle dizel motor soğutma suyu dizel azaltacaktır çalıştırmak için çok yüksektir; soğutma suyu, yağı yağı sıcaklığı çok yüksek, ayrıca dizel motor ısınmasına neden olur. Bu noktada silindir kafası, Silindr tüpleri, piston bileşenleri ve vanaları ve diğer büyük ısı yükü, gücü, dayanıklılık ve diğer keskin düşüş gibi mekanik özellikleri, bu yüzden o parçaları deformasyon, parçalar arasındaki boşluğu azaltmak artar ciddi aşınma ve yıpranma hızlandırmak ama aynı zamanda çatlaklar, hatasının mekanik parçalar üretmek. Soğutma suyu, yağı sıcaklığı çok yüksek hız ve bozulma yaşlanma ve yanan petrol ve azalmış ya¤ viskozitesi, kasa ve piston ve yağlama koşullardan koşullardan ana sürtünme, anormal aşınma sonucu bozulan ve gözyaşı. Dizel motor aşırı ısınma aynı zamanda daha da kötüye dizel motor yanma işlemi bozuklukları, zavallı atomizasyon, enjektör çalışmasını sağlayacak şekilde kola arttı.

7. sonra soğuk başlangıç yükleme işlemi dizel motor soğuk, ya¤ viskozitesi, zavallı hareketlilik, yağ pompası nedeniyle yetersiz petrol, makine sürtünme yüzeyinin eksikliği başlangıçtır ile ısınmak değil yağlama kötü, keskin neden giymek ya da bile silindir çekin , Fayans ve diğer hataları yanan. Bu nedenle, dizel motor soğutma başladıktan sonra-meli var olmak boş çalışma sıcaklığı, yağ sıcaklığı 40 ℃ ya da daha fazla zaman ulaştığında yükleme işlemi; makine düşük hız bağlanması gerektiğini başlayıp kadar yağ sıcaklığı normal, sonra üst üste her dişli bir kilometre için normal sürüş için transfer edilebilir. Aynı zamanda

8. dizel motor yağı yokluğunda yetersiz nedeniyle şu anda çalışan yakıt, anormal giyim kaynaklanan eksikliği sürtünme yüzeyinin nedeniyle petrol kaynağı ya da yanmak. Bu amaçla, makine başlangıcı ve dizel motor yağ çekme silindiri tarafından brülör arıza nedeniyle eksikliği önlemek için yeterli yağ emin olmak için işletme önce. Aynı zamanda

9. dizel soğuk başlattıktan sonra gaz gaz gaz gaz, dizel motor hızı keskin, artan motor sürtünme bazıları kuru sürtünme ve şiddetli aşınma nedeniyle uçakta neden olur. Ayrıca, gaz piston, marjbiyel ve krank mili değişiklikleri, şiddetli neden kuvvet etkisi, kolay hasar bölgelerine. Aynı zamanda

10. içinde soğutma su ve yağ yağ sıcaklık dizel motor çalışma işlemi işleminde çok düşük, soğutma suyu sıcaklığı çok düşük, silindir duvar sıcaklık azalır, Su buharının Su damlacıkları sıkıştırılmış yanma ile bağlantı kurun egzoz gazı asidik maddeler, oluşturulan korozyon giyim kaynaklanan silindir duvara bağlı. Uygulama kanıtladı yaygin olarak soğutma dizel motor sıcaklık 40 ℃ su ~ 50 ℃ kullanıldığında, normal çalışma sıcaklığı aşınma parçaları (85 ℃ ~ 95 ℃) altında birkaç kez işlemdir. Bu noktada, silindir sıcaklık düşük, Dizel Motor ateşleme gecikme süresi, bir kez yangın su sıcaklığı çok düşük olduğunda, basınç hızla, dizel yakıt kaba, basit mekanik hasar parçaları neden arttı. Dizel motor operasyon, piston ve silindir arasındaki boşluğu durumunu daha düşük sıcaklık soğutma uzun vadeli suda tuhaf silindir fenomen oluştu ve titreşim, üretmek böylece Silindr tüpleri. Yağ sıcaklığı çok düşük, zavallı hareketlilik, böylece artan sürtünme sonucu yağlama kötü giymek, petrol, eksikliği bölümlerini yağlama ya¤ viskozitesi dizel motorların ömrünü kısaltabilir. Aynı zamanda

11. dizel motor gaz yüksek hızlı işleminden önce yumruk söndürmek ani durma işlemi, onun büyük atalet krank Eğer marjbiyel mekanizması ve Vana gövdesi hasar bölgelerinde kısaltmak hizmet ömrü. Aynı zamanda, Meng gaz. yakıt nedeniyle aşırı yanık ve silindir duvarı boyunca petrol sulandırmak için çok geç silindir içine. Buna ek olarak, piston, Vana ve yanma odası önemli ölçüde, meme tıkanma ve sıkışmış piston neden artacaktır.


Bir çift: Jeneratörün ömrünü uzatmak için beş koşulları

Sonraki: Dizel jeneratörler sekiz satın alma tuzaklar dikkat