[[TitleIndustry]]

Başlangıç için dikkatlerin kısa bir analizi

Date:Apr 12, 2018

Dizel jeneratör seti, ünite yapısına aşina olan ve güvenlik operasyon kurallarına sahip personel tarafından çalıştırılmalıdır. Yeni veya yeni revize edilmiş dizel motor, 60 saat boyunca yönetmeliklere uygun olarak çalışmalı ve gerekli bakımı yapmalıdır.


Yeni veya uzun süreli bir jeneratör normal çalışmaya başlamadan önce, sargıların izolasyonunu ve kablolarını kontrol etmek için sıkı bir kontrol yapılmalıdır. Herhangi bir tutarsızlık varsa gerekli tedaviyi yapmak gerekir.


Başladıktan sonra motor devri yavaşça arttırılmalıdır. Tüm iyi koşulları kontrol ettikten ve onayladıktan sonra, düşük hızda yüksüz çalışmayı nominal hıza kadar gerçekleştirebilir. Yük yokken, yağ basıncını, anormal gürültüyü, heyecan verici akımı ve üç fazlı voltaj değişimini kontrol etmek önemlidir. Anormal bir durum varsa hemen durmalıdır. Durumu öğrendikten sonra tekrar başlayın. Her şey normalse, normal çalışmaya alınabilir. Operatörler, lisanslama kapsamında olup olmadıklarına bakılmaksızın, kontrol panelindeki sayaçların değişikliklerini yakından izlemeli ve uygun ayarlamalar yapmalıdır.


Operasyon sırasında, operatörler canlı ekipmanlardan güvenli bir mesafe almalı ve koruyucu ekipman giymelidir. Anahtarlama işleminde siparişe dikkat edilmelidir. Örneğin, dal şalterlerinin kesilmesi, kesintiden önce yapılmalıdır, daha sonra ana şalterin bağlantısı kesilmeli ve dört kutuplu çift yönlü anahtarın anahtar konumu gerçekleştirilebilir. Güç gönderildiğinde, sipariş tersine çevrilir. Normal kapatma, önce bir miktar yük yüklemeli ve ana düğmeyi kapatmalıdır. Son olarak, dizel motorun ana şalteri kapatmasına izin verilmez ve motor dizel motorun durmasıyla otomatik olarak kesilir. Kapatma işleminden sonra ünite için rutin kontrol yapılır ve çalışma koşulu (çalışma günlüğü) kaydedilir.

Elektrik çarpması durumunda, güç düğmesi kesilmeli veya güç kaynağı güç kaynağından kesilmeli veya kapatılmalıdır. Sonra kurtarın ve doktordan sahneyi kurtarmasını isteyin. Elektrikli ekipmanın taşması durumunda, ilgili güç derhal kesilir ve yerel güç kaynağı ofisi bildirilir ve daha sonra yangınla mücadele yapılır. Yangınla mücadele ekipmanları için kuru tip yangın söndürücüler ve karbondioksitli yangın söndürücüler kullanılmalıdır.


Dizel jeneratör seti için güvenlik çalıştırma kuralları:

1, sürüş sinyalini aldıktan sonra, dizel motorun yağlanmasını belirtilen yağ seviyesinde dikkatlice kontrol edin, yağı ve suyu kontrol edin, makinenin kenarındaki ilgisiz ürünleri çıkarın ve yağ ve su sıcaklığının daha az olmadığını doğrulayın. 20 dereceden daha yüksek, bu yüzden başlatılabilir.

2, boru hattı vanaları kapalı bir konumda olmalı ve iletim mekanizmasının bağlantısı iyi bir şekilde bağlanmış olmalıdır.

3, dizel motorun krank milini 720 derece döndürün. Dahili parçalar normal durumda olmalı ve hız kontrolünün işlem kolu başlangıç konumuna döndürülebilir.

4, güç kaynağının voltajının normal olup olmadığını kontrol edin, fren bıçağını kapatın ve çalıştırma düğmesine basın, hemen ardından dizel motorunu serbest bırakın, yağlama yağı basıncı belirtilen değere geldiğinde, yavaşça voltaja hızlanır. 380V frekans 50Hz ve daha sonra yük taşınabilir.

5, eğer ikisi de başlayamazsa, nedenleri tespit etmek için dikkatli bir inceleme, sorun giderme ve ardından ilgili personele başvurunuz.

6, yağ basıncı, yağ sıcaklığı, su sıcaklığı değişiklikleri düzenli olarak kontrol edin ve tüm boşta insanlar çalışma alanına girdiğinden emin olun.

7, görevli memuru görevine bağlı kalmalı ve işini iyi yapmalı.

8, durdurma sinyalini aldıktan sonra, kademeli olarak yükü kaldırın, 850 rpm'ye yavaşlayın, her biri 2-3 dakika rölantide çalıştırın, gaz kelebeği stopunu kapatın.

9, kapattıktan sonra, valfi kapatın veya sistemi açın, yağ ve su tüketimini kontrol edin ve iyi bir tedarik yapın, ekipmanın bakımını yapın, ekipmanın bakımını kaldırın ve işteki hataları ortadan kaldırın.


Bir çift: Dizel jeneratörlerin birkaç yaygın hatalı çalışması

Sonraki: Yüksek yerel sıcaklıkta dizel jeneratör ile nasıl başa çıkılır?