[[TitleIndustry]]

Motor yağı doğru şekilde ekle

Date:May 12, 2017

Dizel jeneratör setleri işyerinde yüksek hızda çalışmaktadır ve yüksek hızda çalışırken makinenin ürettiği sürtünme, yağlama yağının mekanik parçaları korumada rol oynamasıdır. Bu nedenle, yağlama yağı miktarı da dizel jeneratör setlerinin çalışmasında belirleyici bir rol oynamaktadır. Yağ miktarı daha fazla, ancak gücü etkiler, aynı zamanda yağ daha az ise, otomobilin gizli sorun arkasında bırakacak, mekanik parçalar yağlama yerinde değil, mekanik aşınma, daha fazla sorun neden muhtemel değildir. Peki yağlama yağı miktarını doğru şekilde nasıl kontrol edeceğiz? Bugün, Yangzhou Kai Kai jeneratör üreticileri böyle bir sorunu tartışmak için.

C: genel yağlama yağı seviyesinin motorun performansıyla ilgisi yoktur. Kullanıcı aşağıdaki talimatlara başvurabilir:

C: doğal olarak havalanan motorlar, CC veya CD yağ seviyesini kullanır. Bu motor modeli için CD sınıfı yağ kullanılması önerilir;

İki: turbo şarjlı II orta soğutma motorunda kullanılan motor yağı CF sınıfıdır;

Üç: Devlet III turboşarjlı, soğutma, CF sınıfı veya CF seviyesinin üzerinde kullanılan elektronik kontrol motor yağı.

B: dizel jeneratör setlerinin yağ miktarını kontrol etmek için doğru yol:

1, dizel jeneratör setleri göreceli seviyede ve yol düz yüzeyinde yerleştirilir.

2. Durdurulduktan sonra durdurulan ünite durmadan 10 dakika sonra çekilmelidir, daha sonra yağ ölçüm çubuğunu dışarı çekin, yağ seviyesinin üst ve alt kalibrasyon pozisyonu arasındaki yağ gözlemlenerek yağ karterindeki yağın Eklenmesi gerekiyor. Durmadan hemen yağ ölçüm çubuğunu çıkarmayı ve yağ karterindeki yağ miktarını kontrol etmeyi unutmayın. Şu an kontrol sonucu yağ karterindeki yağ miktarını yansıtmaz.

3, karterdeki yağ, yağ ölçme çubuğundan aşağıya düştüğü için zamana göre yağ ilave etmeniz gerekir. Önce dolumu gevşetin, daha sonra doldurma miktarı ve yağ tepsisi aynı derecede, yağ seviyesinde doldurun. 10 dakika bekleyin, daha sonra dolgu yağı miktarının gereksinimlerle uyumlu olduğunu kontrol edin, yağ yüzeyi yüksekliği, orta çizgi ile çizgi arasındaki çizgideki yağ ölçüm çubuğunda olmalıdır.

Yağ dolum miktarının çok fazla olmadığını, yağ hattının ötesinde ölçekte yağ seviyesinin, motor çalışma koşulunun, motor yağı dize ve solunum mavi duman fenomeni oluşturacağını unutmayın.


Bir çift: Birim üretmenin temel avantajları

Sonraki: Dizel jeneratörlerin yakıt bakımından nasıl verimli olduğu