[[TitleIndustry]]

Bir jeneratör setinin radyatörünün soğutma sistemine giriş

Date:Dec 18, 2017

Aşırı ısınma ve diğer başarısızlık nedenlerinden dolayı dizel jeneratör setini azaltmak için jeneratör üreticileri jeneratör setini kullanma işlemi sırasında kullanıcıları hatırlatmak için ünite havalandırma ve soğutmaya dikkat etmelidir. Jeneratör setinin termal performansı direkt olarak dizel jeneratör setinin çalışmasını etkiler. Jeneratörlerin soğutma cihazları genellikle iki tip içerir, biri radyatör soğutma sistemi ve diğeri eşanjör soğutma sistemi. Özel dizel jeneratörlü radyatör soğutma sistemi, lütfen jeneratör üreticilerinin ve teknik personelin tanıtımına göz atalım.

Bir radyatör soğutma sisteminin önemli bir yararı, kendi başına olmasıdır. Ortak bir güç kaynağı bir fırtına veya kaza ile kesilirse, suyun kaynağını kapatabilir ve genel su kaynağından soğutulan tüm jeneratörleri devre dışı bırakabilir. Soğutma ekipmanı bir jeneratöre takılıp kurulmadığı veya uzaktan kurulup kurulmadığı bakım soğutma sistemine erişiminin olması önemlidir. Radyatör filtresi kapağı, soğutma musluğu, motor dairesi çalışması için sıkı kayışa girmelidir.

1, split radyatör. Jeneratörün altınının herhangi bir yerine monte edilebilen, elektrik motorlu split radyatör. Bu radyatör maliyeti nispeten yüksek, ancak etki de çok iyi, ancak motor dairesi ve diğer ortamlar tarafından sınırlandırılmıyor. Esas olarak yüksek güçlü dizel jeneratör soğutma için kullanılır.

2, radyatör üzerindeki jeneratöre monte edilmiştir. Radyatör motorun önünde jeneratör tabanına sabitlenir. Bir kayış tahrikli fan radyatör göbeğine rüzgar üfler ve radyatörden geçen soğutma suyunu soğutur. İki tür jeneratör radyatörü vardır, biri soğutma fanı olan bir radyatör ve bir tanesi harici bir fan, bir sürüş tekerleği ve ayarlanabilir bir kemer gericisinden oluşan bir radyatördür. Jeneratör seti radyatörünü kullanırken, radyatörden çıkan hava, radyatöre bağlı hava kanalı tarafından açık havada alınır ve motor, mümkün olduğunca kısa hava borusu olacak şekilde dışarıya mümkün olduğunca yakın kurulmalıdır.

Başka bir soğutma yöntemi - doğal suyun ısı değişiminde soğutulması, radyatör yerine bir ısı eşanjörü, motor soğutucusu ısı eşanjörü vasıtasıyla dolaşıma sokulması ve doğal suyun soğutulması ile yeterli olması durumunda kullanılabilir, aynı soğutma soğutma yöntemi de elde Etkisi.

Yukarıdaki kullanıcıya jeneratör üreticileri, kullanıcıya yardım sağlamayı umarak radyatör soğutma sistemini tanıttı. Jeneratör soğutma soğutma sistemi çok önemlidir, jeneratör setini kullanan kullanıcılar birime soğutma sistemi incelemesine dikkat etmelidir.


Bir çift: Beyaz duman arasındaki ayrımı yapmak için dizel üretim üniteleri

Sonraki: Jeneratörün uzun sürmesinin neden olduğu güç düşüşünün nedeni