[[TitleIndustry]]

Dizel Jeneratör Setleri Zararlı Temizleyiciler Kullanıyor

Date:Jun 26, 2018

Dizel jeneratör setlerinin günlük bakımında temizlik büyük bir bölümü oluşturur ve birçok kullanıcı bunun farkındadır, ancak temizleyicilerin seçimi ile ilgili problemleri vardır. Zayıf temizleyiciler sadece iyi bir temizleme etkisi elde etmekle kalmaz, aynı zamanda ciddi durumlarda üniteye zarar verebilir. Burada düşük kaliteli temizleyicileri kullanmanın tehlikelerini dizel jeneratör setlerine getireceğiz.


1. Geniş filtre açıklığı, zayıf homojenliği ve düşük filtrasyon verimliliği nedeniyle, aşağı filtre kağıdından yapılmış filtre elemanı, ünitenin erken yıpranmasına neden olabilecek zararlı kirleri etkili bir şekilde çıkaramaz.


2. Düşük kaliteli yapışkanların kullanımı ne yağ ne de katı değildir, bu nedenle filtre bağlantısında kısa devreye veya filtre elemanının dikişinde zımba bağlantısına neden olur. Devreyi kapatmaz ve kısa devre yapar, üniteye giren çok sayıda zararlı kirlilikle sonuçlanır, bu da ünitenin hizmet ömrünü kısaltır.


3. Yağa dayanıklı lastik parçalar yerine normal kauçuk parçalar kullanılıyorsa, kullanım sırasında filtrenin iç kısa devreleri veya iç contaların sızdırmazlığı nedeniyle ünitenin erken aşınmasına, kullanım ömrünün kısalmasına veya yağ filtrelerinin yıpranmasına neden olur. dış contaların genleşmesi ve deformasyonu. Dış sızdırmazlık halkasının ekstrüzyonu, kısa sürede çok miktarda yağ boşalmasına neden olarak ünitenin fayans yakmasına, şaftı tutmasına ve ciddi hasar görmesine neden olur.


4. Hava filtresi mahfaza parçalarının kaynak parçalarında dikiş kaynağı yerine punta kaynağı kullanılıyorsa, sızdırmazlık performansı garanti edilemez ve kısa devre oluşabilir.


5. Yağ filtresinin merkez boru malzemesi ince ve kalın, ve gücü yeterli değil. Kullanım sürecinde, merkez borusu emilir, filtre elemanı yağ devresini keser ve tıkayarak ünitenin yetersiz yağlanmasıyla sonuçlanır; veya ağızlığın güvenilirliği zayıf ve kullanım sırasında ısırık kötü. Ağız açık çekilir ve kısa sürede büyük miktarda yağ sızıntısına neden olur, böylece kiremit yanar ve şaft tutulur.


6. Filtre uç kapakları, merkez boruları ve kovanlar gibi metal parçalar paslanmaya karşı işlem görmemiş olup, metal paslanmasına ve kirliliklere neden olarak filtreyi kirlilik kaynağı yapar. Dahası, yapıştırıcılar yerine çimento kullanmak daha zararlıdır.


Bir çift: Genel bir asansörün çalışmasını ne kadar güç üreteci yapabilir?

Sonraki: Dizel jeneratör dizel motor çalışma prensibi ayarla