[[TitleIndustry]]

Afrika'da hızlı ekonomik büyüme ülkeleri-1

Date:Jun 08, 2018Afrika, dünyanın en büyük ikinci kıtası ve aynı zamanda ikinci en kalabalık ülke. Ancak, uzun vadeli etnik çatışmalar, tropik hastalıklar ve sanayileşmenin neden olduğu çevresel yıkım nedeniyle , Afrika gelişmekte olan dünyanın en yoğun kıtası haline gelmiştir. Dünyadaki ekonomik gelişmenin en düşük seviyesine sahip kıta, tüm Afrika'da bir yıllık toplam ticaret hacmine sahiptir. Bir dakika içinde. Yine de, hatta Afrika'da birçok gelişmiş ülke var ve bazı ülkeler diğer kıtalardan bile daha iyi.


Güney Afrika :

Güney Afrika, Afrika'nın en zengin ülkesi olup, gayri safi yurtiçi hasılanı 5.957 milyar $ 'dır. Güney Afrika'nın finans, hukuk, iletişim, enerji ve ulaştırma sektörleri nispeten gelişmiştir. Tam bir donanım altyapısına ve borsaya sahipler. Altın ve elmas üretimi dünyada ilk sırada yer alıyor. Güney Afrika'nın serbest ticaret sistemi, Dünya Ticaret Örgütü'nün (DTÖ) kurucu üyesidir. AB ve ABD Güney Afrika'nın geleneksel ticaret ortaklarıdır ve Asya, Orta Doğu ve diğer bölgelerle ticaret de büyüyor.


blob.png


Mısır :

GSYİH: 5,514 milyar ABD doları. Mısır, Orta Doğu'nun en büyük nüfusu ve Afrika'nın en büyük ikinci ülkesi olan ülke. Uzun zamandır Afrika'nın ekonomi ve bilim ve teknoloji alanlarında lider konumda. Mısır'ın ekonomik çeşitliliği, Orta Doğu'nun en iyileri arasındadır. Turizm, tarım, sanayi ve hizmet endüstrileri gibi önemli endüstriler neredeyse eşit oranda kalkınma payına sahiptir. Bununla birlikte, Mısır ekonomisi iyimser değil. Ülkedeki çoğu insan fakir.


blob.png


Nijerya :

GSYİH: 478,5 milyar ABD doları. Nijerya, Afrika'nın en kalabalık ülkesidir. Aynı zamanda bu listede bir numaralı büyük rakibi. Üretim endüstrisi, Afrika'daki üçüncü büyüktür. Dünya petrol rezervlerinin önemli bir payına sahiptir. Ülkenin 170 milyon nüfusu göz önüne alındığında, Nijerya'nın 2020 yılında dünyanın en büyük 20 ekonomisinden biri olması bekleniyor. Burada, Lagos gibi bir şehirde şehrin siluetinin, çokuluslu şirket.


blob.png


Cezayir :

Gayri safi yurtiçi hasıla: 284,7 milyar dolar. Afrika'nın kuzeyindeki Mağrip'te bir ülke. Cezayir, Afrika'da en yüksek, Akdeniz ülkelerinde en yüksek ve Arap ülkelerinde en yüksek araziye sahip olup, dünyada 10. sıradadır. Petrol ve doğal gaz, Arap ulusal ekonomisinin sütunlarıdır. Cezayir dünyanın en büyük beşinci doğal gaz rezervine sahiptir ve dünyadaki en büyük ikinci doğal gaz ihracatçısıdır. Petrol rezervleri dünyadaki 14. sıradadır.


blob.png


Fas :

Gayri safi yurtiçi hasıla: 180 milyar ABD doları. Afrika'nın kuzeybatı kesiminde bir kıyı Arap ülkesidir. Doğu ve güneydoğudaki Cezayir sınırları ile güneyde Batı Sahra'ya yakındır. Batıdaki Atlantik Okyanusu ve kuzeyde deniz boyunca İspanya ve Portekiz ile sınırlar. Fas'ın ekonomik gücü Afrika'da beşinci ve Mağrip bölgesinde ikinci sıradadır. Fas, Çin örneğini izleyerek kıyılarını Atlantik ve Akdeniz'in avantajlarına açıyor, Tangier ve Kazablanka gibi liman kentleri kuruyor. 2012 yılına kadar Tangier Limanı, Afrika'nın en büyük limanı olacak.


blob.png


Bir çift: Dizel jeneratör için üç filtre bakım ve rutin bakım

Sonraki: Dizel Jeneratörler Fiyat