[[TitleIndustry]]

Dizel jeneratörlerin yakıt bakımından nasıl verimli olduğu

Date:May 12, 2017

1, zamanında kola çıkarma

Vana, valf koltuğu, nozul, piston, vb zamanında temizlik değil yakıt tüketimi artıracak gri karbon polimer sonuçlanan, yüksek sıcaklık ilgili bölümlerin yanma işlemi nedeniyle, iş, dizel motoru ve ciddi Motorun normal çalışmasını etkiler, Genel olarak, bir kere temizlemek için en iyi 4-6 ay.

2, dizel arındırma dikkat edin

Tank bir süre kullanıldıktan sonra, tankın alt kısmı bazı mineralleri veya safsızlıkları çöker ve düzenli olarak temizlenmeli veya temizlenmelidir. Aksi halde, piston ve yakıt enjeksiyon kafası normal çalışma üzerinde daha büyük bir etki yaratacak, yakıt verme süresine izin vermeyecek, eşit olmayan yağ tedarik edecektir, yağ atomizasyonu kötü, yakıt tüketiminde artış, elektrik kesilmesi.

3, işlemleri aşırı yüklemeyin

Küçük at arabaları aşırı yük operasyonu, böylece siyah duman içine mazot önemli bir kısmı, oyun yakıt tüketimi artar, etkili olmamalı, ancak aynı zamanda parçaların ömrünü kısaltın.

4, belirli bir su sıcaklığını korumak için

Dizel motor soğutma suyu sıcaklığı 45-65C civarında kaldı. Su sıcaklığı çok düşükse, dizel yakma işleminin tamamlanmamasına neden olacak, makinenin yükünü artıracaktır. Soğutma suyu, mineralleri "yumuşak su" (damıtılmış su, yağmur gibi) kullanmamak için en iyisidir; kanalizasyon, çamurlu suyun kötüye kullanılmamalıdır.

5, düzenli kontrol ve bakım

"Yönetime odaklanmak, onarıma karşı vurgu" konseptine sahip olmalı. Ciddi bakım ve bakıma dikkat etmeli, valf boşluğunu, yakıt enjeksiyon basıncını, yakıt süresini ve soğutma suyu ceketi ölçeğini, kirini zamanında ortadan kaldırmak için düzenli kontroller yapmalıdır. Onarımın onarımı için valfler, yakıt enjektörleri, vb. Gibi bazı mekanik parçalar, önemli parçaların değişimi daima "iyi" duruma getirilmeli, "hasta" teşvik edilmemelidir. Aynı zamanda, tarımsal çalışanlar acil bir durumda, güçsüz durumdaki çaresiz durumdan kaçınmak için genel sorun giderme yöntemi boyunca bir güç makinesi seti keşfetmek için uygulamada olmalıdır.


Bir çift: Motor yağı doğru şekilde ekle

Sonraki: Arıza analizine eğilimli dizel jeneratör üniteleri mi?