Yüksek yerel sıcaklıkta dizel jeneratör ile nasıl başa çıkılır?

- Apr 03, 2018-

Yaz geldiğinde, sıcaklık artar ve dizel jeneratör setinin ısıtılmasının lokal sıcaklığın sıcaklığını arttırması kolaylaşır. Ünitenin normal çalışıp çalışmadığını ayırt etmek için ünitenin ses, sıcaklık ve diğer yönleri ile. Ardından dizel jeneratör üreticisi comler, jeneratör setinin aşırı yerel sıcaklığını önlemek ve önlemek için size bir yol sağlayacaktır.

1. Elektrikli fren kanalının hareketli ve statik kontakları arasındaki teması zamanında kontrol edin. Tek dokunuşlu parmağın ve diğer temas parmağının dar yayının veya paralel olmayan olayların gevşemesinin tespit edilmesi durumunda, bunun hemen ele alınması gerekir.

2, jeneratörün çıkışı ve nötr nokta kurşunun bağlantı parçası güvenilir olmalıdır. Ünitenin çalışması sırasında, kızılötesi görüntüleme sıcaklığı ölçümü, faz ayırma kablosu, statik uyarım cihazı, rotor kayma halkası kablosu ve rotor kayma halkası üzerinde yapılmalıdır.

3. Yeni makinenin çalışması ve eski makinenin bakımı sırasında, stator çekirdeğinin preslenmesi ve diş basıncının basınç sapması, özellikle her iki uçtaki dişlerin muayenesine dikkat etmeliyiz. Rahatlama olgusu bulunursa, operasyonun hayata geçirilmesi gerekir. Çekirdek izolasyonun anahtarlanması veya şüphelenilmesi durumunda demir kaybı testi yapılmalıdır.

4, imalat, nakliye, montaj ve revizyon sırasında, kaynak cürufu veya metal hurdası gibi küçük yabancı maddelerin stator çekirdekli vantilatörün içine düşmesini engellemeye dikkat etmeliyiz.

5, jeneratör izolasyonu aşırı ısınma alarmı, nedenleri analiz etmeli ve gerekirse tedavi eksikliği için kapatılmalıdır.

Sıradan kullanımda, dizel jeneratör setinin yüksek sıcaklık problemini aktif olarak önlemek ve çözmek için yukarıdaki beş yöntemi kullanabiliriz. Sıcaklık aşırı ısınma bulunduğunda, dizel jeneratör setinin düzgün çalışması için iyi bir ortam sağlamak amacıyla, sebebi bulmak ve sorunu zamanında çözmek için yeterli dikkat gösterilmelidir.

Cummins güç üretim setinin sınırlandırılması, bunlarla sınırlı olmamak üzere, aşağıdakiler dahil olmak üzere Chongqing Cummins tarafından onaylanan yanlış kullanım veya ihmal nedeniyle meydana gelen arıza veya hasar ile sınırlıdır: yeterli soğutma sıvısı veya yağlama yağı eksikliği altında çalışmak; aşırı yağ kaynağı; aşırı hız; yağlama sistemi, soğutma sistemi veya giriş sistemi için bakım eksikliği; Yanlış depolama, başlatma, ön ısıtma, çalıştırma veya kapatma, vb. Chongqing Kang Cummings sorumlu değildir. Yetkisiz motor değişikliklerinden Chongqing Cummins sorumlu değildir. Chongqing Cummins, motordaki vasıfsız yakıtlar, su, toz veya diğer kirletici maddelerin kullanımındaki sorunlardan ve arızalardan sorumlu değildir. Cummins tarafından Chongqing tarafından sağlanan Cummins eki, komple ekipmanın bir parçasıysa, Chongqing'in garanti işlemine uygulanabilir. Ayrıca, Cummins olmayan eki garanti edilmez.

Aşırı yağ tüketimine ilişkin talep sunulmadan önce, sahibi petrol tüketiminin Cummins tarafından yayınlanan standardı aştığını belirtmek için yeterli belgeleri sağlamalıdır. Garantinin başlangıcından sonraki ilk 500 saat veya bir yıldan fazla bir süre içinde, ilk kullanım süresi dolduğunda, Chongqing Cummins tarafından sağlanan kayış ve hortum artık garantinin keyfini çıkarmaz. Hataların onarımı ve onarımı için kullanılan parçalar, Chongqing tarafından Cummings tarafından onaylanmış parçalar olmalıdır. Cummings Cummings, Chongqing'in onaylanmamış parçalarının kullanılmasından kaynaklanan arızadan sorumlu değildir.

Arızaları onarmak ve onarmak için kullanılan Chongqing'in Cummins parçaları, değiştirdikleriyle aynı kalan garantiye sahiptir.