[[TitleIndustry]]

Dizel jeneratör setindeki suyla nasıl başa çıkılır?

Date:Dec 12, 2017

1. Dizel jeneratör setinin su alımının nedeni:

1) Jeneratörlerin yanlış depolanması nedeniyle, yağmurun yağmura neden olarak motor bloğuna ya da jeneratör topuna girmesine yetecek kadar su geçirmez önlemler yok.

2) suyun yağ kanalına girmesinden kaynaklanan su pompası sızdırmazlığı hasarı.

3) motor silindiri veya silindir kafası çatlakları, ani soğutma veya dondurma nedeniyle silindir, sızıntı suyun çatlakları yoluyla.

4) dizel jeneratörünün silindir yastığı hasar görmüş, silindir gövdesinin soğutma suyu yağ kanalına girer ve sonra yağ karterine akar.

5) yüksek su basıncı su deposu radyatörü nedeniyle silindir gömleğinin dış duvarı boyunca yağ geçişine su ıslak silindir gömleği hasar verir.

6) yağ soğutucu hasar görmüş, yağ soğutucu su veya soğutma sıvısı ile dolaştırılmış veya yağ soğutucu kırıldıktan sonra iç suyun yağ devresine girmesi ve yağın su tankına girmesi suyun karışmasına neden olacaktır yağla birlikte.

2. Üreten birimler için su alım işlemi ve önleme yöntemleri:

1) Jeneratörün harici sızıntısının en doğrudan ve etkili tedavi yöntemi, jeneratör setini korumak için basit bir kulübe yapmak ve drenaj sisteminin düzenli denetimini yapmak için iyi bir iş yapmaktır.

2) su pompası sızdırıyor, su contası kontrol edilmekte ve gerektiğinde su pompası değiştirilmektedir.

3) yağ soğutucu kaçağı, test basıncı muamelesi, tedavi veya değiştirme için sızıntı noktasını öğrenin.

4) silindir kovanı sızdırıyor ve silindir kovanı kauçuk halkası değiştirildi.

5) dizel motor silindir bloğu rüptürü, sorun nispeten büyük, doğrudan değiştirme genel seçimi iyi bir nokta olacaktır.

Dizel jeneratörü dizel motoru ve jeneratörü, yanlış yönlendirilen direkt sonuçların dizel jeneratörünü tahrip edebilmesi durumunda esas olarak iki parçadan oluşur; dizel motor girişi; Sonuçta daha ciddi olacak Su Sızıntısı olgusu varsa, top su donanımına aittir. Bu nedenle, dizel jeneratör setlerinin kullanımında dikkatli olmalıyız, ya da suyun herhangi bir kısmı bize biraz zarar verecektir.


Bir çift: Bir jeneratör setinin radyatörünün soğutma sistemine giriş

Sonraki: Jeneratörün uzun sürmesinin neden olduğu güç düşüşünün nedeni