[[TitleIndustry]]

Irak'ın elektrik arz-3

Date:Jun 22, 2018Doğal gaz geri kazanımı projesi, bazı insanların beklediği kadar sorunsuz gitmedi. Irak hükümeti, 2015 yılına kadar petrol meşale gazı fenomenini sona erdirmeyi umut ediyor. Ancak, bu projedeki üç alanın günlük ortalama 1,1 milyar metreküp doğal gaz çıkışı var. Halihazırda, Basra Gas günde 400 milyon kübik feet geri dönüştürebilir. Şirket, 2016 yılına kadar geri dönüşüm kapasitesinin 1 milyar metreküpe ulaşacağını söyledi. Ama o zaman, petrol sahalarındaki petrol üretimi artacak ve doğal gaz üretimi artacaktır. Tüm güney petrol arama şirketlerinin, doğal gaz geri kazanım tesislerinin ve boru hatlarının kurulmasını kolaylaştırmak için petrol arama planlarını düzenlemeye hazır olmadıkları anlaşılabilir.

 

blob.png

 

Irak yeni enerji santralleri kurmalı ve yabancı özel şirketleri yeni enerji santrallerine yatırım yapmaya ikna etmelidir. Bununla birlikte, 2011 yılında dört bağımsız santral kurulması için büyük ölçekli ihale planı başarısızlıkla sonuçlanmıştır. Son zamanlarda iki küçük ölçekli anlaşma onaylanmıştır; buna ek olarak, Irak hükümeti hala daha fazla ihaleleri görüşüyor. Ancak, Booz & Company'nin kooperatiflerinden biri olan Georges Sarraf, büyük yatırımcıların açık bir yatırım çerçevesinin olmaması ve yakıt tedarik sözleşmelerinin hükümleri tarafından engellendiğini söyledi. Booz & Company, Irak hükümetinin uzun vadeli bir enerji planı tasarlamasına yardımcı oldu.

 

blob.png


Özel sermaye olmadan, 2035 yılına kadar, Irak'ın enerji sektörünün elektrik arzı için 140 milyar dolar sağlaması gerekecek. Petrol geliri, harcamaların bu kısmı için, daha önce olduğu gibi ödeyecektir. Ancak Saraf, Irak hükümet yetkililerinin aynı anda birden çok projeyi yürütemediklerini söyledi. Amerika Birleşik Devletleri 2003 yılında Irak'ı işgal ettiği için, birçok mühendis ülkeden kaçtı.

 

 


Bir çift: Afrika'da hızlı ekonomik büyüme ülkeleri-1

Sonraki: Dizel Jeneratörler Fiyat