[[TitleIndustry]]

Dizel jeneratörlerin gürültü problemleri

Date:Dec 26, 2017

Gürültü insan sağlığına zararlı bir sestir. Gürültü, iş verimliliğini etkileyebilir, özellikle zor veya yüksek vasıflı çalışmayı etkileyen endişe ve dikkati dağıtabilir. Ayrıca, sinyallerin değişimini ve uyarılarını engeller ve kazalara neden olur. Dizel jeneratör aynı zamanda insanlara kolaylık sağlamak için ayarlanır, ancak dizel jeneratörü gürültü nedeniyle insanların sağlığını, işini ve yaşamını doğrudan etkiler. İnsanlar giderek artan şekilde çevresel gereksinimleri geliştirdikçe, yukarıdaki problemlerin nasıl çözüleceği ve üstesinden gelineceği, dizel jeneratör setlerinin uygulanması ve geliştirilmesinin anahtarı haline geldi.

Özellikle: gürültünün operatörün işitme açısından zararlı olması, ani yüksek gürültünün personelin birkaç gün boyunca işitme yetisini kaybetmesine neden olabilir.

Yüksek gürültü seviyelerine sık sık maruz kalmak kulağın iç dokularının bozulmasına ve kalıcı, işitme kaybına yol açabilir.

Unmasted dizel jeneratörü yakınındaki gürültü seviyeleri fabrika gürültü standartlarını aşıyor ve operatörler dizel jeneratörü yakınında çalışırken gürültüye dayanıklı kulaklık ve tulum kullanmalıdır.

Dizel motor odası ses geçirmez ekipmanlarla donatılmışsa, oda sesinin dışarı çıkmasını engeller ve sesin gelmesini önler. Bununla birlikte, ünitenin yakınında çalışan tüm personel ses geçirmez kulaklık kullanmalıdır.

(1) gürültü kulak muffs aşınma ihtiyacını işaretleyin.

(2) Koruma kapsamında, personel olmayan üyelerin kontrol edilmesi gerekmektedir.

(3) Ses yalıtım kulaklıkları sağladığınızdan ve kullandığınızdan emin olun.


Bir çift: Dizel jeneratörlerin yaz aylarında kullanımı için önlemler ve bakım yöntemleri

Sonraki: Dizel motorların aşırı ısınması ve aşırı soğutulması tehlikeleri