[[TitleIndustry]]

Dizel jeneratörlerin yaz aylarında kullanımı için önlemler ve bakım yöntemleri

Date:Jan 27, 2018

1, başlamadan önce, su tankı saf su ile doldurulması gerekiyorsa, su tankı içinde dolaşan soğutma suyu yeterli olduğunu kontrol edin. Çünkü ünitenin sıcaklığı, ısıyı dağıtmak için su sirkülasyonu tarafından tüketilir.

 

Yazın 2, nispeten sıcak ve nemli, normal havalandırma soğutma jeneratörü etkilemez dikkat etmelidir, düzenli olarak toz ve kir temizlemek için, havalandırma tüneli sorunsuz tutmak gerekir; türbin gövdesi aşırı ısı arızası önlemek için, jeneratör yüksek sıcaklık ortamında güneşte çalıştırılmamalıdır

 

3, sürekli çalışma 5 saat sonra, jeneratör seti jeneratörün dizel motor yüksek hızlı sıkıştırma ve uzun süre yüksek sıcaklık çalışması için çalışır, çünkü jeneratör bir süre dinlenme izin vermek için jeneratör seti yarım saat için kapatılmalıdır silindir bloğuna zarar verir.

 

4. Jeneratör gövdesinin çok hızlı ısınmasını ve arızalanmaya yol açmasını önlemek için jeneratör ünitesi güneş ışınları altında ve yüksek sıcaklıklı ortamlarda çalışmamalıdır.

 

5, yaz fırtınalar için sık rastlanan bir mevsimdir. Dizel jeneratörler alanında iyi yapmalıyız. Yıldırım koruması ve topraklama yönetmeliklere göre yapılmalı ve jeneratör ünitelerinin korunması ve bağlantısı iyi yapılmalıdır.

 

6. Dizel jeneratörün 6000 saat için birikmiş çalışması ünitenin bileşenlerini denetlemek için elden geçirilmelidir.


Bir çift: Jeneratörün kışın kullanımı için önlemler

Sonraki: Dizel jeneratörlerin gürültü problemleri