[[TitleIndustry]]

Jeneratör hız sensörlerinin kullanımı için önlemler

Date:Dec 19, 2017

Hız sensörü, jeneratör için vazgeçilmezdir. Hız sensörünün kalitesi ünitenin kararlılığını ve emniyetini doğrudan etkiler. Bu nedenle, hız sensörünün kalitesini garanti etmek çok önemlidir. Bu, birim hız sensörünün kurulumunun ve kullanımının doğruluğunu gerektirir. Dizel jeneratör üreticileri

1, jeneratör montaj braketi titreşim sensörü nedeniyle, ölçüm sinyali doğru değildir, alternatif manyetik alan dalgalanma hız göstergesinin neden olduğu düzensiz değişiklikleri üretti. Tedavi: desteğin takviyesi, dizel motorun kaynaklanması için kullanılabilir.

2 ile sensör ve dizel jeneratörü volanı arasında çok uzak veya çok yakın (genellikle bu mesafe yaklaşık 2,5 + 0,3 mm'dir). Uzaklık çok uzaktaysa, sinyalin algılanamaması mümkündür. Sensörün yüzünü ezmek çok yakın. Yüksek hızda çalışan volan, radyal (veya eksenel) algılayıcı güvenlik tehdidine çok yaklaştığından çalışma yüzünün birkaç probu kesildiğinde kesilir. Pratik tecrübeye göre, mesafe yaklaşık 2mm daha uygun, bir keçe ölçüsü kullanın.

3, volan sensör yüzeyindeki yağ viskozitesi ile atılırsa, ölçüm sonuçları üzerinde belirli bir etkiye sahip olun. Volanda bir anti yağ örtüsü takılıysa, iyi bir etki gösterebilir.

4, hız verici arızası, çıkış sinyali hız göstergesi göstergesinin neden olduğu hız dalgalanması olmadan bile kararsız fakat istikrarsızlığı ve kötü bağlantı kafası teması nedeniyle elektrik aşırı hız koruması yanlış çalışması tetiklenecek . Bu, hız vericisini frekans jeneratörü giriş frekans sinyali ile kontrol etmek için kullanılabilir ve terminal sabitlenir. Hız vericisi PLC mikrobilgisayarları tarafından kontrol edildiğinden, gerektiğinde yeniden ayarlanabilir veya değiştirilebilir.

Yukarıda, kullanıcıların ilgisini çekmeyi umarak, kullanıcıları dikkatleri üzerine tanıtmak için dizel jeneratör fabrika teknik personeli için jeneratör hız sensörü kullanılıyor. Ünitenin başarısızlığını azaltmak ve ünitenin normal çalışmasını sağlamak için, yalnızca kullanım sırasında yukarıdaki maddelere dikkat etmeniz gerekir.


Bir çift: Jeneratörün uzun sürmesinin neden olduğu güç düşüşünün nedeni

Sonraki: Jeneratör piston halkasında anormal ses kullanımı var