[[TitleIndustry]]

Dizel jeneratör satın almanın önlemleri

Date:May 17, 2018


Dizel jeneratörün ana gücü, sürekli güç veya ana güç olarak da adlandırılır. Çin'de, ana güç genellikle dizel jeneratörler tanımlamak için kullanılır. Uluslararası pazarda, maksimum güç olarak da bilinen yedek güç , dizel jeneratör setlerini tanımlamak için kullanılır. Piyasadaki pek çok üretici, jeneratörü tanıtmak ve satmak için maksimum gücü sürekli olarak kullanacak ve bu da birçok kullanıcının bu iki kavramı yanlış anlamasına neden olacaktır.


Dizel jeneratörler nominal primer güç olarak nominal değerde, ülkemizde de sürekli güç denir. Ana güç, dizel jeneratörün 24 saat içinde sürekli olarak kullanabileceği maksimum güç anlamına gelir. Bununla birlikte, belirli bir süre içinde, teorik olarak, her 12 saatte bir saat sürekli güç bazında% 10 aşırı yüklenebilir. Bu zamandaki güç, genellikle aradığımız şeydir, maksimum güç , aynı zamanda bekleme gücü olarak da adlandırılır.


Diğer bir deyişle, 400kw'lik bir ana güç ile bir birim alırsanız, 12 saat içinde 1 saat boyunca 440kw'a kadar çalışabilirsiniz.

Bekleme gücü 400kw olan bir birim satın aldıysanız ve normalde 400kw'de çalışıyorsanız. Bekleme gücünü aşmadığını düşünmektesiniz, ama aslında dizel jeneratörler sürekli olarak aşırı yüklenmiştir (Bu jeneratörün ana gücü, uygulamada sadece 360kw olduğundan).

Bu, jeneratörün ömrünü kısaltacağından ve hasar oranını artıracağından, jeneratör için çok zararlıdır.


720kw Perkins 4008TAG1A.jpg

Bir çift: Taşıma ve taşıma jeneratörleri için önlemler

Sonraki: Dizel jeneratörlerin birkaç yaygın hatalı çalışması