[[TitleIndustry]]

Dizel motor Dizel jeneratör temel kavramı ayarla

Date:Jun 12, 2018

Bir dizel motor mekanik enerjiye yanma dizel bir çalışma silindir tarafından üretilen ısı enerjisi dönüştürür bir güç makinesidir. Esas silindir, silindir başları, silindir gömlekleri, pistonlar, bağlantı çubukları, beyin uranyum ve flywheels oluşur. Alımı Vana, egzoz Vana ve yakıt enjektör ve diğer bileşenler.


Rol ve ilişki yukarıdaki bileşenleri: alımı kapak temiz havada; emmek için kullanılır egzoz Vana silindir dizel yağı silindir, piston ve silindir kol yakmak için silindir içine enjekte etmek yaktı egzoz gazı enjektör çıkarmak için kullanılır. Yanma hava oluşturulur; marjbiyel (başı) piston ile bağlı olduğundan ve diğer baş (büyük kafalı) krank mili ile bağlı ve volan krank mili üzerinde sabit. Ne zaman gaz yanma odasında şişirilmiş, Eğri Kollu dönme hareketleri yapmak bağlantı çubukları tarafından tahrik edilmektedir. Krank mili ve volan birlikte döndürmek atalet kuvvetleri ile pistonu yukarı ve aşağı marjbiyel tarafından itti olabilir. Bu şekilde, piston'ın -k hareketi pistonlu, dizel motorun çalışma döngüsü için temel koşulları kabul ettiğiniz anlamına gelir.


Dizel motor işlemde olduğunda, piston, silindir üst ölü orta denir en üst konuma satılmaktadır. Silindir alt konumunu alt dead Merkezi denir. Üst ve alt dead Merkezi arasındaki uzaklığı (kontur olarak da bilinir) piston kontur olarak adlandırılır. Bir inme piston: iki kez krank mili dönüş yarıçapı. Her zaman tek bir darbe, piston hamle perçin üzerinde yarım tur döner.


Piston üst ölü merkezinde olduğunda, yukarıda piston üst silindir hacmi yanma odası hacmi denir. Piston alt ölü merkezinde olduğunda, yukarıda piston üst silindir hacmi silindir hacmi denir. Toplam silindir hacmi, yanma odası hacmi alınan Xu'nın değeri sıkıştırma oranını denir. Hangi gaz silindir içinde sıkıştırılmış derece temsil eder. Büyük sıkıştırma oranı, daha fazla gaz silindir içinde sıkıştırılır.

Bir çift: Dizel Jeneratörler İçin Yakıt Tankları Hakkında Bilmeniz Gereken 10 Şey-1

Sonraki: Irak'ın elektrik arz-2