[[TitleIndustry]]

Dizel motorların aşırı ısınması ve aşırı soğutulması tehlikeleri

Date:Dec 25, 2017

Generator generator Jeneratörün aşırı ısınması tehlikesi

a. Jeneratör çalışma sıcaklığı çok yüksek, hava termal genleşmesi çok büyüktür, şişirilebilirliğin verimliliğini azaltır, böylece jeneratör aşağıya düşer.

b. Erken yanma ve deflamasyon artma eğilimi gösterir, çünkü parçalar erken hasarın neden olduğu ek darbe yükünü taşırlar.

c. Boşluğun normal hareketi (termal genleşme ve büzülme) yok edilir, hareket bloğu, aşınma ve yıpranma daha da kötüdür.

d. Yağlama bozuldu, sürtünme ve aşınma parçaları arttı.

e. Parçanın mekanik özellikleri azalır, deformasyona veya hasara neden olur.

 

Super generator Jeneratörün aşırı soğutmasının zararı

a. Silindire karışan gaz (veya hava) sıcaklığı çok düşüktür, yanıcı karışımın kalitesi zayıftır (atomizasyon kötüdür), ateşleme zor ya da yanma yavaştır ve jeneratörün gücünün azalmasına neden olur. yakıt tüketimindeki artış (ısı kaybı çok fazladır ve yakıt krank karterine yoğunlaşır).

b. Yanan üründeki su buharı kolayca suya yoğuşturulur ve asit gazı ile asit oluşturur, bu da vücudun ve parçaların aşınmasını arttırır.

c. Buharlaşmamış yakıtın yağ filmi, parçaların aşınmasını ve yıpranmasını ağırlaştırmak için parçaların yüzeyini (silindir duvarı, piston, piston segmanı, vb.) Seyrelterek ve seyrelterek .

d. Yağlama yağının viskozitesi artar, akışkanlık zayıftır, yağlama kötüdür, makine parçalarının aşınması artar ve güç tüketimi artar.

 

Jeneratörün normal çalışma sıcaklığının, iyi çalışma performansını ve jeneratörün hizmet ömrünü sağlamak için önemli bir koşul olduğu görülebilir.


Bir çift: Dizel jeneratörlerin gürültü problemleri

Sonraki: Jeneratör için elektronik olarak kontrol edilen yakıt enjeksiyon sisteminin avantajları