[[TitleIndustry]]

Jeneratörün turboşarj ömrü

Date:May 14, 2018

Turboşarjer, jeneratör setinin ana yağ galerisinden yağlama yağı kullanır ve turboşarjın uzun ömürlü olmasını sağlamak için basınç formunda yağlanır. Bu noktalara dikkat etmeliyiz:

 

1. Jeneratör setinin yağlama yağı basıncından önce jeneratör seti rölanti devrinde tutulmalıdır. Jeneratör başladıktan sonra rölanti devrinde 3 dakika çalışmalıdır. Devreye almadan hemen sonra hızlanma oluşursa, yataklar yeterince yağlanmadığı takdirde turboşarj maksimum hızda çalışacaktır ve rulmanlar yetersiz yağlama nedeniyle hasar görecektir.

 

2. Jeneratör kapanmadan önce, sıcaklığını kademeli olarak düşürün ve maksimum değerden hızlayın.

 

3. Jeneratörün uzun süre rölantide çalışmasını önleyin.

 

4. Turboşarj değiştirildiğinde veya jeneratör seti uzun bir süre kullanılmadığında, turboşarjda az miktarda yağlayıcı bulunur. Turboşarjı değiştirmeden veya jeneratörü çalıştırmadan önce, yağlayıcı madde turboşarja enjekte edilmelidir.

 

5. Süper şarj cihazını çıkarırken temiz tutulmalıdır.

 

6. Turboşarjın arızalanması durumunda, normal kullanımın sürdürülmesini sağlamak için arızayı gidermek için zamanında kontrol edilmelidir.

 

Turboşarj söküldüğünde, turboşarjın giriş ve dönüş boruları. Yağın basınç haznesi, tüm hareketli parçaları yağlamak için yeterli basınç oluşturan, basınç tahliyesi değildir.


$R5XHXAH.pngBir çift: Irak'ın elektrik arz-1

Sonraki: Jeneratör bakım konuları