[[TitleIndustry]]

Dizel motor güç sıkıntısı neden olur?

Date:Aug 28, 2017

Dizel motor uzun süre çalıştıktan sonra, parça aşınması veya çalışması nedeniyle yanlış ayarlama, bakım ve diğer nedenler zamanında değil, sıklıkla yetersiz elektrik sorunları olacaktır. Başlıca sebepleri iki açıdan vardır: Birincisi, kötü yanma odası, yakıt tedarikinin olmaması, yakıt enjektörünün kötü olması, gaz tedarikinin olmaması, yağ zamanı ayarlaması ve yakıtın eksik yanmasıyla sonuçlanan diğer nedenler, dizel ile sonuçlanıyor; güç kaybı; ikinci mekanik aşınma nedeniyle çok büyük, zayıf yağlama, zayıf soğutma, yanlış kurulum ve dizel motorun kendisinin sürtünmesi ile sonuçlanan diğer nedenlerden dolayı çok büyük, bu nedenle, dizel motoru güç sıkıntısı sonuçlanan çıkış gücü azalma. Bu nedenle, dizel motorun elektrik kesilmesi dışlamasının analizinde, Yıldız, size, dizel aşınma ve teknik durumunun kullanıcı parçalarının çalışmasıyla birlikte, iki ana sorunun sürtünme kaybının yanmasını ve kalitesini ele almayı hatırlatır. anlayış ve usta, En olası nedenlerle dizel motor güç sıkıntısı nedenini bulmak ve daha sonra kontrol edin ve hariç tutun.

 

    1. Yetersiz yağ tedariki

    Yetersiz yakıt tedariki, motorun en yaygın hatalarından biridir. Kolaylıkla motor yağı arzı olmamasına neden olan iki durum vardır:

    Birinci durum, petrol arzına direncin artması nedeniyle kurşunun yağ yarığının olmasıdır, bu nedenle zayıf yağ tedarik makinesi. Bu durumda, küçük yük güç kaynağındaki makine normaldir, ancak ağır yük güç kaynağında zayıf yakıt tedariki ve yakıt beslemesinde gereken artış nedeniyle motor net bir fenomen olacaktır: hız düşürme, ses "Sert" olur. Bu noktada yakıt hatları ve dizel filtreleri için kontrol edilmesi, fişin çıkarılması veya filtrenin değiştirilmesi gerekebilir.

    İkinci durumda, düşük basınçlı petrol boru hattı kapalı hava bulunmaması, hava direncine neden oluyor. Bu arıza fenomeni de daha belirgin: Güç eksikliğine ek olarak, boru eklemleri bariz " zi zi " sesini duyabilir , gaz artar, bu ses de artar. Sızıntı bulunursa, derz vidasını tekrar sıkıştırın veya contayı kasaya göre değiştirin.

2. Egzoz sisteminde ve çıkışında

Hava emme sistemi bloke edildiğinde, egzoz dumanı dizel motor alımı, güç kesilmesi, ses sıkıcı olmamasına neden olur. Emme sisteminin en yaygın arızası hava filtresi tıkanmasıdır. Dikkatli temizleme hava filtresi çözülebildiği sürece, bu arıza fenomeni daha belirgindir, daha kolay anlaşılır. Süper şarjlı dizel motor için, hava filtresi fişine ek olarak egzoz sistemine sızıntı makine gücünün yetersiz kalmasına neden olur. Süper yüklü dizel motor, egzoz basınçlı türbin dönüşüyle, sıkıştırılmış havayı taşımak için emme boru hattına yönlendirilir, böylece motor gücünü arttırır. Bu nedenle, aşırı yüklenmiş dizel motorun emiş ve egzoz sistemi tamamen kapatılmış olmalıdır. Egzoz sistemi sızdırıyorsa, egzoz basıncı düşer, turboşarj hızı düşecek, motor giriş basıncı düşecek ve güç azalacak, Performans yetersizliği için. Hava emme sistemi sızdırıyorsa, bunun nedeni, makinenin kapatılması nedeniyle alıcının eksikliğinden kaynaklanacaktır. Dikiş olayına açık bir darbe veya emilim mevcutsa, bir sızıntı var ise boru bağlantılarını takmak için conta veya sıkıştırmak için emme ve egzoz sistemi kaçak kontrolü, mevcut pamuk, ince kumaş ve diğer boru bağlantıları. vidalar.

    3. Piston grubu hatası

Piston grubu hatası çoğunlukla piston bileşenlerinin aşınması ve yıpranmasıdır. Piston, piston halkası ve silindir aşınması zayıf silindir sıkıştırmasına neden olur, motor gücü yetersizdir. Olay, zayıf, bitkin mavi duman, yağ tüketimi ile çalışıyor. Ciddi aşınma ve yıpranma, aynı zamanda krank karteri fan ve motor anormal ses eşlik etti.

Piston grubunda aşırı aşınma ve gerinme nedenleri:

İlk önce, motor soğuk çalıştırıldıktan sonra aniden ısınmaz, aniden hızlanır veya yüklenir.

    İkincisi, motor sıcaklığı piston gruplarının aşırı genleşmesine ve sertliğin ve mukavemetin azalmasına neden olarak çok yüksek, bu nedenle ciddi mekanik aşınma veya yıpranma. Böyle bir arızadan sonra, makinenin yenilenmesi, pistonun ve silindirin değiştirilmesi, makinenin kullanılmaya devam etmesi kesinlikle yasaktır veya ciddi kazalara eğilimlidir. Makinenin ciddi şekilde aşınmasını ve yıpranmasını önlemek için, genellikle makinenin iyi durumda çalışmasını sağlamak için makineyi çalıştırma prosedürlerine uygun olarak.

En önemlisi şu üç noktaya dikkat etmektir:

1. Soğuk soğuk makineden kaçınmak için, başlangıçtan sonra tamamen ve daha sonra hızlandırın;

2. Yağ basıncını belirtilen aralıkta tutmak için, çok büyük veya çok küçük değil;

3. Birkaç dakika rölantide çalıştırmadan önce kapatın, böylece makine sıcaklığı düşer ve durur, yüksek hızlı çalışmada değil aniden kapanır.

       4. Süper şarj cihazı arızası

Süper şarj cihazı, süper yüklü motorun önemli bir parçasıdır, iyi bir çalışma şartı sağlamalıdır, özellikle rotorun eksenel ve radyal boşluğu belirtilen aralıkta tutulmalıdır. Süper şarj cihazı arızası, devir düşüşüne, emiş basıncının düşmesine ve nihayetinde motor gücü yetersizliğine neden olur.

Süper şarj cihazının başarısızlığının başlıca performansı şöyledir:

Önce "yiyin".

    İkincisi, çizilmiş ses var. Bu olgunun ana nedeni, rotor mili ve rulmanın ciddi aşınma ve conta halkası hasarlanması, böylece yağ ve ses tüketimine neden olur. Rotor mili ve yatak ciddi aşınma olduğunda, makinenin normal çalışmasını etkiliyor, parçaları değiştirmeniz gerekir.

Süper şarj cihazı kazara aşınma yöntemini önlemek için, ekipmanı kullanmak için çalıştırma prosedürlerine kesinlikle uyulmalıdır, en önemli nokta iki noktaya dikkat etmektir :

    Önce motor çalışmaya başlamış, 3 ila 5 dakika boşta kalıyor olmalısın, yağlama yağlama sistemi dolaşımında oluştu, yağ basıncı hızdan sonra normale yükseldi, artı yük;

    İkincisi, kapanmadan önce yaklaşık 3 dakika boşta kalmaya, motor ve kapanma işleminden sonra süper şarj cihazına kadar hız verin. Ani gaz sonrasında kesinlikle yasaktır, çünkü bu işlem yağ pompasının çalışmayı durdurmasını ve aşırı süratli sürüşün hızlanmasını sağlar, böylece kuru sürtünme oluşumuna bağlı olarak yağ türbinlerinin olmaması aşınmayı ve yıpranmayı şiddetlendirir, türbine ciddi hasar bile var, rotor mili kırık.

    5. Motor enjeksiyon zamanı izin verilmez

Farklı tipte dizel motorların yakıt enjeksiyon zamanı için farklı gereksinimleri vardır, örneğin 4135 dizel yakıt enjeksiyon süresi, en son tarih 28 ° ila 31 ° arasındadır . Uygun olmayan yakıt enjeksiyon zamanı, motor gücünü önemli ölçüde düşürecek ve daha büyük parçalara zarar verecektir. Yakıt enjeksiyonu çok erken, motor zor başlar, siyah duman, iş titreşimi artar, ses "sinirli" olur, vuruş sesi, makine sıcaklığı artar, egzoz rengi normalden kalın; Motor zor ve gri veya beyaz duman başlar, iş sıkıcı geliyor, makine zayıf döndü, egzoz duman siyah duman, ciddi egzoz borusu patlatma, egzoz borusu sıcaklığı önemli ölçüde arttı. Uygun olmayan enjeksiyon zamanı, makinenin uzun süre titreşimden ötürü olması nedeniyle, tahrik mili ve yüksek basınç pompası eksantrik mili ekleminin gevşek olmasından dolayı, zayıflardan kaynaklanan belirli bir açıyla sonuçlanır ve yakıt enjeksiyon süresinin gerekli olduğu sürece olmadığı görülmüştür. belirtilen değere yeniden ayarlamak için veriler ve vidaları sıkıştırın.

    6. Üç parça aşınma ve yıpranma

Piston, yağ valfi ve iğne valfi, dizel motorun üç ana parçasıdır. Bunlar, dizel motorun ana bileşenleri. Herhangi bir arıza, güç çıkışını etkiler. Piston bile aşınca, yüksek basınç hızla kurulmaz, yağ basıncı çok düşük olur, petrol arzı yetersizdir; valfın bile aşınması, yağ net olmaz neden olur, ikincil yakıt enjeksiyonu veya damla fenomen var, Makine hızı instability, titreşim yoğunlaştırılmış, egzoz siyah duman; iğne vana aşınma, meme başlığı, yakıt püskürtme kalitesi üzerinde ciddi bir etkisi, böylece dizel sis kötü, egzoz Siyah duman neden damla fenomen üretir. Nihai sonucu üç son hasar, motor gücü çıkışı, güç eksikliği için makine performansı etkisi vardır. Hasar tamir edilemez bile olsa bile, yalnızca genel değişim. Hasarın nedeni, aşınmanın normal şekilde kullanımına ek olarak, aynı zamanda yakıt kalitesiyle ve kullanıcının kullanım yöntemleriyle yakından ilişkilidir. Bu nedenle, kaliteli nitelikte yakıt kullanımı yanında, aynı zamanda cihazın doğru kullanımına göre de. Şiddetli ivmelenmeyi önlemeye çalışın; uzun süreli park etme ve yeniden etkinleştirmek, özellikle makinenin durumunu kontrol etmek, özellikle pistonun esnekliğini kontrol etmek; enjektör yakıt enjeksiyon basıncını düzenli olarak kontrol edin ve kola vb. çıkarın.


Bir çift: Dizel jeneratörler sekiz satın alma tuzaklar dikkat

Sonraki: Birim üretmenin temel avantajları