[[TitleIndustry]]

Dizel jeneratörün kötü havalarda kullanılabileceği

Date:Jan 10, 2018

El Nino fenomeni tarafından etkilenen, Çin'in birçok yerinde birçok doğal afetler ve sağanak yağmur vardır. Güç kaynağı departmanı, kitlelerin güvenliğini sağlamak için önemli bir alanda gücü kesecek.

Birincisi, jeneratörler için yıldırım korunma yolunun, esas olarak jeneratörlerin büyüklüğüne, yerel aydınlatma faaliyetlerinin yoğunluğuna ve güç kaynağının güvenilirliğine göre belirlenmesinin belirlenmesi gereklidir.

Teori ve uygulama, transformatöre bağlı transformatör ve havai iletim hatlarından sonra, trafonun güvenilir bir şekilde korunmasından sonra, genellikle jeneratörün, CAAC'ın, özellikle doğrudan havai kablolama olmaksızın önemli bir jeneratörü korumak için daha fazla önlem almaya gerek olmadığını kanıtlar. transformatör trafosunun yıldırım yüksek gerilim tarafının dalga jeneratör izolasyonundan sonra oluşmasını önlemek için tehlike altındaki jeneratörün bir grup manyetik darbe ile uyumlu olması gerekir.

Havai dağıtım hatlarına doğrudan bağlı olan jeneratör yıldırımdan korunmalıdır. Ulusal standardın tasarım özelliklerine göre, farklı koşullara göre jeneratör yalıtımı için farklı yıldırımdan korunma önlemleri alınmalıdır. Paratoneri genellikle yüksek basınçlı döner motor için korumak için bir paratoner kullanılır. Paratoner jeneratörün yanına kurulmalıdır. Genel olarak, parafudr motor çıkışa monte edilebilir; Veri yolu üzerindeki her grupta olduğu gibi, jeneratör iki üniteyi veya 500kW'dan fazla olmayan tek başına kapasiteyi geçmez ve yıldırım tutucu 50 metreden daha az olduğunda, yıldırım tutucu her bir grupta otobüste takılabildiğinde nötr noktaya sahip motor doğrudan topraklanabilir ve nötr noktaya monte edilmiş manyetik bir darbe veya ortak vana tipi tutucu kurmalıdır. Jeneratör ekipmanının dış mekan kullanımı yıldırımdan korunmaya dikkat etmeli ve kişinin güvenliğini sağlamalıdır.


Bir çift: Cummins jeneratörünün avantajları (ABD)

Sonraki: Dizel motor nasıl kullanılır?