[[TitleIndustry]]

Motor yağı düştüğünde jeneratör neden kapanıyor?

Date:May 12, 2017

Jeneratör, motor ve güç, iyi bir jeneratör, motor ve güç sadece iyi, eğer motor ve güç satıcı aynı zamanda kötü bir tamir sadece fabrika bakımı gönderebilirsiniz olmadığını görmek için jeneratör görünür Küçük bir sorun Genel bireylerin işleyebilir, aşağıdaki genel küçük ve orta boy benzinli motor jeneratörleri ve dizel jeneratörler sorunlar ve tedavi yöntemleri ortaya çıkabilir:

Yağ düşük olduğunda, neden otomatik olarak durur?

Yağ düşük olduğunda, motor iç yağ ikaz anahtarı birincil bobin zemininin ateşleme bobini olacak, böylece ateşleme bobini tutuşamayacak, motor yanmaz. Yağ seviyesinin standart metot olup olmadığını kontrol edin: motoru yatay konumda, yağ ölçüm çubuğunun vidasını sökün, temizleyin ve ardından ağzına yağ koyun (döndürmeyin) ve daha sonra dışarı çekin, ortadaki yağ seviyesini kontrol edin Ölçme çubuğu olabilir.

Otomatik voltaj regülatörü (AVR) hasar gördüğünde ne yapmam gerekir?

Jeneratör elektrik üretmiyor, en sık görülen arıza otomatik voltaj regülatörü hasarından dolayı bazı insanlar jeneratörün eski AVR yaklaşımını değiştirmek için yeni AVR ile elektrik üretmediğini keşfetti. Kullanıcı bunu yaptığında yeni AVR'nin işlev kaybından birkaç dakika sonra kullanıldığını ve AVR kalitesinin iyi olmadığını şikayet ettiğini buldular. Aslında AVR'nin hasar görmesi sıklıkla kullanıcının AVR'ye zarar vermeden rotorun kısa devre yapmasına neden olan ünitelerin kullanımını aşırı yüklemesi nedeniyle, AVR'yi değiştirmeden önce rotorun direncini kontrol etmesi normaldir (örneğin EC2500CX direnci 45'dir -50 kadın anne). Güç grubunun rotoru normal değilse, önce AVR'yi değiştirdikten sonra rotoru değiştirin.

Jeneratör seti size uzun süre tavsiye etti (üç aydan fazla) aşağıdaki adımları tutmamak için kullanmayın:

A. Yağı krank karterine koyun.

B. Yeni yağın yağ seviyesini yağ ölçüm çubuğuna yükseltin.

C. Yakıt deposundan ve karbüratörden çıkarın.

Düğmeyi kapatın ve marş kolunu direnci hissettiğiniz noktaya kadar çekin.


Bir çift: Volvo jeneratör setinin bakım metodu üzerine tartışma

Sonraki: Satın alırsanız, ne tür bir dizel jeneratörü satın alacaksınız?