Jeneratör Bakım ve Onarımı

Jeneratör Bakım ve Onarımı

Date:May 12, 2017

Jeneratörün muhtemel arızaları ve anormal çalışma koşulları için jeneratörün kapasitesine göre aşağıdaki koruma tesis edilmelidir.

(1) boylamsal diferansiyel koruma: stator sargısı ve fazlar arası kısa devre koruması için kurşun hattı için.

(2) transvers diferansiyel koruma: stator bobini için kısa devre korumasını açmak için bir faz. Sadece statör bobininde iki veya üç tane nötr nokta kurşun oluşturmak için iki veya daha fazla paralel dalı bulunur ve bu tür bir koruma sağlanmaktadır.

(3) tek fazlı topraklama koruması: jeneratör stator sarımı için tek fazlı topraklama koruması.

(4) uyarma devresi topraklama koruması: toprak arıza koruma uyarma devresi için.

(5) büyük jeneratör uyarımını önlemek için uyarma koruması kaybı (düşük uyartım akımı uyarma akımı ilgili uyarımın statik stabilite sınırından daha düşük (uyarma akımı sıfırdır)), sistemden yüksek miktarda Reaktif güç ve sistem üzerindeki olumsuz etkisi, 100MW ve üzeri kapasiteli jeneratörler bu korumaya monte edilir.

(6) Aşırı Yük Koruması: Jeneratör, nominal yükü uzun süre aştığında sinyalin korunması üzerinde görev yapar. Küçük ve orta boy jeneratör sadece aşırı yük korumalı olarak donatılmıştır ve büyük jeneratör stator aşırı yüklenmiş ve uyarma sargısının aşırı yüklenmesi gerekecektir.

(7) stator sarma akım koruma: jeneratör kısa devre, kısa devre koruma bileşenleri veya devre kesiciler dışındaki kısa devre yedek koruması gibi hareket etmeyi reddetti zaman uzunlamasına diferansiyel koruma, yedek koruma de boylamasına olarak iki katına Diferansiyel koruma.

(8) aşırı gerilim korumasının stator sargıları: stator sargısı aşırı gerilim, hidro jeneratör ve türbin jeneratörü ile oluşan tam yüke ani bir şekilde müdahale edilmesini önlemek için gerilim koruması üzerine kurulmuştur, küçük ve orta boy turbo jeneratör genellikle gerilim koruması üzerine monte edilmemiştir.

(9) negatif dizi akım koruma: asimetrik kısa devre veya üç fazlı yük güç sistemi (ark ocağı elektrikli lokomotifler gibi tek fazlı yük, oran çok büyük), rotorun uç halkasını, iç yüzey akım yoğunluğunu Lokal aşırı ısınmanın büyük parçalarının, rotorun neden olduğu yanıkların negatif sıralı akım korumasına monte edilmesi gerekir.

(10) adım koruma dışına: büyük jeneratör ve sistem salınım süreci için adım arıza koruması.

(11) ters güç koruması: buhar türbini yanlışlıkla kapatıldığında veya ana vana kapanması ve jeneratör devre kesicisinin fırın koruma eylemi devre dışı kalırsa, türbin kazasında elektrik sisteminden gelen aktif gazı emer, bu nedenle büyük birimler donatılmalıdır Ters güç koruma ters güç koruması ile buhar türbininin korunması için.


Bir çift: Dizel Jeneratörlerin Yandığını Nasıl Önlersin?

Sonraki: Ücretsiz