Dizel Jeneratörlerin Yandığını Nasıl Önlersin?

Dizel Jeneratörlerin Yandığını Nasıl Önlersin?

Date:May 12, 2017

Dizel jeneratör, veri merkezi, motor dairesi, güç ekipmanlarından biri ve dizel jeneratör setlerinde yakılanlar yaygın bir olaydır. Veri merkezinin normal çalışmasını sağlamak için, operasyon sırasında dizel jeneratörün yanması önlemek için, yararlı tedbirlerin seçimini takiben, daha önce operasyonun korunması için gerekli olan çeşitli teknik koruma önlemlerine ek olarak:

1, dizel jeneratör ünitesinin hijyen konuşmasına izin verin

Çalışırken dizel jeneratör üniteleri, içeriye toz, su lekeleri ve diğer pislikler varsa, kısa bir ortam oluşturacak, müdahale eden kısa devre akımının artmasına, sıcaklığına ve dizel jeneratörünün yakılmasına bağlı yalıtım tabakasına zarar verebilecek. Bu nedenle, içten dizel jeneratörüne toz, su lekeleri ve diğer döküntüleri önlemek gerekir, ancak harici dizel jeneratör temizliği için soğutma kaburgaları, dizel jeneratörün toz ve diğer artıklarla reaksiyona girmesine izin vermez, mazot jeneratörünün renginin dışına çıkmasını sağlar.

2, sık sorar, dikkatle dinler, tuhaf kokular kokular, derhal durur

Dizel jeneratör setinin titreşim, ses ve anormal kokusu olup olmadığını araştırın. Dizel jeneratör setlerinin, özellikle de büyük güç dizel jeneratörlerinin çalıştırılmasında, ankraj cıvatalarının, dizel jeneratör setlerinin, uç kapakların, yatak bezlerinin vb. Gevşek olup olmadıklarına bakılmaksızın ve topraklama cihazlarının Güvenilir olabilir. Dizel jeneratör setlerinin titreşiminin ağırlaştırıldığı tespit edilirse, gürültü artar ve kendine özgü koku oluşursa, nedeni öğrenmek ve dezavantajları ortadan kaldırmak için motoru mümkün olan en kısa sürede durdurmak gerekir.

3, dizel jeneratör setine bağlı çalışma akımı büyük

Aşırı yük nedeniyle, dizel motorun düşük gerilimi veya mekanik sıkıştırması dizel jeneratör setinin aşırı yüklenmesine neden olur. Bu nedenle, operasyonda dizel jeneratör üniteleri, her zaman aktif ve güvenilir bir iş iletimini kontrol etmeye dikkat etmelidir; Standart bağlama merkezli olup olmadığı; Dişli iletimi esnekliği, eğer nöbet göründüğü tespit edilirse, ameliyat sonrası temizleme kusurlarını durdurmalıdır.

4, dakiklik kontrolü ve onarımı dizel jeneratör kontrol ekipmanları normal çalışmasını sağlamak için

Dizel jeneratör setlerinin kontrol donanımının teknik durumu dizel jeneratör setinin normal fırlatılmasında belirleyici bir rol oynamaktadır. Bu nedenle, dizel jeneratör setinin kontrol ekipmanı, monoton, havalandırmalı ve çalıştırılması kolay bir konumda bulunmalı ve tozların giderilmesi için zaman alıcı olmalıdır. Daima kontaktörü kontrol edin, bobin demiri çekirdekleri, bağlantı vidaları güvenilir olabilir, mekanik parçalar onları aktif tutacak, mükemmel teknoloji ve dizel jeneratörünün sorunsuz çalışmasını sağlayarak yanmadan yapacaktır.

5, genelde çalışma sırasında dizel jeneratörün sıcaklık ve sıcaklık artışının çok yüksek olup olmadığını kontrol edin

Daima dizel jeneratör ünitesinin rulmanlarının aşırı ısınması, yağ eksikliği olup olmadığını kontrol etmeli, yatak yakınındaki sıcaklık çok yüksekse kontrol durdurulmalıdır. Rulonun rulo gövdesi ve yörünge yüzeyinde, rulmanın çok fazla salınabileceği veya olmasın, iç bilezik şaft üzerinde değiştirilip değiştirilmese de çatlak, çizik veya hasar oluşturmaz. Yukarıdaki görüntüde rulmanların güncellenmesi gereklidir.

6, daima dizel jeneratörün üç fazlı akımının dengeli olup olmadığını kontrol edin

Üç fazlı asenkron dizel jeneratör seti, üç fazlı akım ile bir fazlı akımın ve diğer iki fazlı akımın ortalama değeri arasındaki farkın, dizel jeneratör setinin güvenli çalışmasını sağlamak için% 10'u aşmasına izin verilmez. Pusalanın dizel jeneratörleri ile işaretlenmiş olması durumunda kusurlar vardır, ameliyattan sonra sebep tespit edilmeli ve eksiklikleri giderilmelidir.


Bir çift: Dizel Motor Jeneratörünün Etkisi Ve Dizel Jeneratörün Prensip Analizi

Sonraki: Ücretsiz