Jeneratör için Düşük Sıcaklık Başlatma Yöntemi

Jeneratör için Düşük Sıcaklık Başlatma Yöntemi

Date:May 12, 2017

Düşük sıcaklıklarda, ithal jeneratör markası Cummins jeneratör setleri, aşırı soğutmaya eğilim gösterir ve bu da çalışmaz. Düşük sıcaklık Jiangsu Chemsunny özetini Cummins dizel jeneratör aşağıdaki şeklinde ayarlayın.

1, alev ön ısıtma başlatma

Alev ön ısıtma cihazının minimum çalışma sıcaklığı -40 santigrat kadardır ve çalışma süreci otomatik elektronik kontrol yöntemidir. Alev ön ısıtma ve çalıştırma aygıtı, elektronik kontrolör, elektromanyetik valf, sıcaklık sensörü, alev ön ısıtma tapası, bir yağ borusu ve iletken bir telden oluşur. Cihazın çalışma süreci, elektrikli ısıtma tapası 850-950 ° C'ye ısıtıldığında, anahtar marş ile bağlanır ve elektromanyetik valf otomatik olarak yağ devresini açar, yakıt borusundan elektrotermal fişe yağ verir , Ve başlatmak için ön ısıtmayı ateşler.

2. Soğuk başlangıç sıvısı ekleyin

Soğuk başlangıç sıvısı, düşük akma noktası yağına sahip, bir tür yardımcı yakıttır (eter, hidrokarbonlar, düşük buharlaşma noktası ve katkı maddeleri ile düşük akış noktası yağ, katkı maddesi bileşimi) silindir duvarının yağlanma durumunu artırabilir, amacı başlangıç. Bu başlangıç modunu başlatmayı seçin, daha iyi püskürtme sıvıyı başlatırsa ve enjeksiyon enjeksiyon yerini ve enjeksiyon miktarını kontrol edin. Buna ek olarak, hava filtresinin hava girişinden gelen başlangıç sıvısına hava filtresi kartuşunun kalitesini etkilemeyecek şekilde püskürtmeyin ve kaldırma sıvısının enjeksiyon hacmini arttırın, motorun çalışmaya başlamasına neden olur. yüksek hız.

3, dolaşımlı su ısıtma sistemi (ayrıca yakıt ısıtıcı ısıtma sistemi denir)

Bu, son yıllarda başlayan düşük sıcaklık yardımcılarının kullanılmasının yeni bir yoludur, düşük sıcaklık başlangıç yolu yakıt ısıtıcısı soğutucu pompası içindir, motor gövdesi, yakıt ısıtıcısının ısıtılarak dışarı çekilir ve daha sonra motor gövdesine, ısıtma motoruna , Motoru düşük sıcaklık koşullarında çalıştırmak için.


Bir çift: Motor Neden Neden Yağ Değiştirmeli?

Sonraki: Dizel Jeneratör Setinin Yakıt Tüketimini Nasıl Azaltabilirim?