Dizel Jeneratör Setinin Eksantrik Mili Saptamak İçin Yöntem

Dizel Jeneratör Setinin Eksantrik Mili Saptamak İçin Yöntem

Date:May 12, 2017

Bir dizel jeneratörü kullanırken, bir veya iki eksantrik mili takılırsa, ilgili valf normal çalışma için istenilen açıklığa açılmaz. Bu, bu silindirlere hava veya yakıt alımının azalmasına neden olacaktır. Bu nedenle, hacimsel verimlilik azalır. Bu durumda, motor sökülürken, kamın aşınmasını kontrol etmek için eksantrik milinin çıkarılması ve takıcının imalatçının standart değerlerine göre kontrol edilmesi gerekir. Dizel jeneratör üreticilerimiz, dizel jeneratör setlerinin eksantrik mili testi için aşağıdaki yöntemleri özetlemiştir:

1. Eksantrik mili sökün. Egzantrik mili kontrol etmek için bir kadran göstergesi veya mikrometre ile kaldırın, bkz. Aşırı aşınma değildir.

2. Eksantrik mili V demirin üzerine yerleştirecek şekilde çevirin ve eğilip zorlamadığını kontrol edin.

3 dönüş kamı, çevirme göstergesi dışbükeyliği olan kam.

4 mikrometre veya mikrometre. Her camın minimum çapını kontrol edin, bu boyutun maksimum çapını eksi kaldırın Vantuz kamı, konveks kam ve kaldırmanın her bir değerini karşılaştırarak, aşınma ve fabrika düzenlemelerini karşılaştırarak, izin verilen maksimum kam aşınma miktarı genellikle 0.005in.

5. Eksantrik mili söktükten sonra itme pedinin aşırı aşınmış veya çizilmiş olup olmadığını kontrol edin.

Sonunda 6 eksantrik mili ölçüsü olacak.

7. Boşluğu ölçmek için eksantrik milini kam ekseni boyunca hareket ettirin. Eksantrik milinin eksenel boşluğu 0.001-0.010in'dir.

8. niteliksiz eksantrik milleri değiştirilecek ve montaj zamanında yıkama zamanlaması işaretlenmelidir.


Bir çift: Afrika sabit bir kabine Wagna Will ayarlayın

Sonraki: Dizel Jeneratör Seti İçin Üç Temizleme Metodu