23 Eylül 1831'de Faraday Alternatör'ü icat etti

23 Eylül 1831'de Faraday Alternatör'ü icat etti

Date:Jun 05, 2018

İngiliz bilim adamı Faraday, 1831'de elektromanyetik indüksiyon ilkesini keşfetti. İnsan toplumunun gelişiminde önemli bir rol oynayan ilke şudur: "Bir manyetik alanın manyetik alan çizgileri değiştiğinde, çevreleyen tellerde akımlar oluşur."

Faraday sonunda bu derece etkilenmiş bilimsel ilkeyi araştırma, deneme ve yanılma yoluyla keşfetti ve bu prensibi kullanmak aslında elektrik üretebilen bir alternatör üretebileceğine inanıyor.

Bir alternatör, mekanik enerjiyi elektrik enerjisine dönüştüren bir cihazdır. Ana taşıyıcı sayesinde, çeşitli birincil enerji kaynaklarında bulunan enerji önce mekanik enerjiye dönüştürülür, daha sonra bir alternatör tarafından elektrik enerjisine dönüştürülür ve iletim ve dağıtım ağları aracılığıyla çeşitli güç tüketimine gönderilir.

Türbin alternatörlerini yapmak için su kaynaklarının ve türbinlerin kullanılması; Rezervuar kapasitesi ve su başlığındaki farklılık nedeniyle, farklı kapasitede ve hızlarda türbin alternatörlerini üretmek mümkündür.

Kömür, petrol ve diğer kaynakların ve kazanların, gaz türbinlerinin kullanılması bir türbin alternatörü haline getirilebilir, bu tür alternatörler çoğunlukla yüksek hızlı motordur (3000 devir / dakika).

Rüzgar enerjisi, atom enerjisi ve jeotermal enerjiyi kullanan çeşitli tipte alternatörler de vardır.

Buna ek olarak, alternatörün farklı çalışma prensibine bağlı olarak, bir DC alternatör, bir asenkron alternatör ve bir senkron alternatör olarak ayrılmıştır. Şu anda yaygın kullanımda olan büyük alternatörler, senkronize alternatörlerdir.

Farklı birincil enerji formları nedeniyle, farklı alternatörler yapılabilir.


Bir çift: Xueli İçin Tebrikler Başarıyla Bir Kontrast İmzaladı

Sonraki: Lulu'ya Tebrikler Bir Kontrast Başarıyla İmzaladı