KVA ve KW nasıl tanımlanır?

KVA ve KW nasıl tanımlanır?

Date:Sep 21, 2020

KVA ve KW nasıl tanımlanır?

Güç derecelendirmeleri WATTS ve KILOWATTS veya KVA gibi birçok farklı şekilde ifade edilebilir. Onları nasıl tanımlarız?

Dönem Kilo-volt-amperler (KVA) iyi dizel jeneratör sektöründe bilinmektedir. Kilowatt gelince (KW), sizin için çok daha yaygın bir terimdir. Ev aletlerinizin belirtiminde veya etiketinde görünebilir. Hatta elektrik faturanızda bile var.


Gerçek Güç

Bu nedenle, kW'ye gerçek güç diyebiliriz, bu da çıkış gücüne dönüştürülen toplam tutardır.

Görünen Güç

Öte yandan, görünen güç ölçümü bir tür: bir sistem tarafından kullanılan toplam güç açıklar, örneğin, sistemin% 100 verimlilik, kW gerçekte kva eşittir, ancak, güç sisteminin verimliliği% 100 değildir, bu nedenle görünür güç sisteminin tüm yararlı güç çıkışı için kullanılan 1000 volt amper v 1 kva aslında elektronik basınç ölçüm , amfi volt ve amper çarpımına eşit karmaşık güç mutlak değeri görünür güç (S) olarak bilinen akımı ölçme yöntemidir


Güç Faktörü

Dizel jeneratörler 0.8 bir güç faktörü var. Bunu biliyorsanız, kVA'yı kW'ye dönüştürmek kolaydır, çünkü ilgili güç sisteminin verimliliğinin genellikle 0 ile 1 arasında bir güç faktörü olarak ifade edilir. Bu nedenle, güç faktörü 1'e ne kadar yakınsa, kVA'yı gerçek kilowatt'a dönüştürmenin verimliliği de o kadar yüksek olur.

KW kVA Formülü için:

Görünen güç (kVA) x güç faktörü(pf) = gerçek güç (kW)

Örneğin,,

100 kVA x 0,8 = 80 kW

Bir çift: Ücretsiz

Sonraki: WAGNA 's Çiftlik Serisi Jeneratör Seti