Telstra'nın Mobil Kesintisi Avustralya Ağını Etkiliyor

Telstra'nın Mobil Kesintisi Avustralya Ağını Etkiliyor

Date:May 25, 2018


Pazartesi sabahı Telstra'nın Avustralya'daki en büyük telekomünikasyon şirketi olan mobil şebeke servisi tekrar kesintiye uğradı ve müşteri memnuniyetsizliğine neden oldu. Bu, şirketin bu yıl ikincisi ülke çapında bir şebeke hizmetinde aksama yaşadı ve hizmetler öğleden sonra yavaş yavaş iyileşti. Telstra, sorunun kaynağını aradıklarını belirtti.


QQ截图201805221439546.png


Avustralya Broadcasting Corporation raporuna göre, Pazartesi sabahı, Avustralya ağ izleme web sitesi aussieoutages.com, Telstra'nın Brisbane, Sydney, Melbourne, Adelaide ve Perth ve diğer yoğun nüfuslu bölgelerde büyük ağ kesintisi problemlerini keşfetti.

Telstra'nın kendi rapor hizmeti aksaklığının web sitesi bile işe yaramadı ve bu da yaygın memnuniyetsizliğe neden oldu.


QQ截图20180522143925.png 


Ulusal Avustralya Bankası ve Federal Banka ayrıca EFTPOS kart hizmetlerinin de etkilendiğini söyledi.

Telstra, Avustralya'daki 3G ve 4G cep telefonları için ses ve veri servislerinin aksamasının nedenlerini belirlemeye çalıştıklarını söyledi. Ancak, “000” acil çağrı numarasının, aramaların diğer operatörlerin ağları üzerinden bağlanabilmesi nedeniyle etkilenmemesi gerektiğini söylediler.

Şirket, Twitter'daki müşteri şikayetlerine yanıt vererek, ülke çapındaki 4G mobil ses ve veri hizmetleri üzerindeki etkisinden dolayı, 3G hizmetlerinde tıkanıklığa neden olan insanların 3G'ye geçiş yaptığını söyledi.

 

Mobil ses ve veri servisleri normal seviyelere döndü. Ağ istikrarını ve performansını yakından izleyeceğiz ve hizmetlerini geri yüklemek için müşterilerimizi desteklemeye devam edeceğiz. Müşterilerimizin mobil hizmetlerimize nasıl güvendiğini bildiğimizden dolayı, herhangi bir aksaklıktan dolayı çok üzgünüz. ”


QQ截图20180522143559.png

   

Doğu Gecesi saat 12: 16'da Telstra durumun iyileştiğini söyledi. Bir saat sonra Telstra, ses ve veri trafiği miktarının "normal günlük seviyeler" e yaklaştığını tweetledi, ancak kök neden hala araştırılıyor.

1 Mayıs'ta Telstra, ülke çapında mobil şebeke hizmeti kesintisi ile benzer olaylar yaşadı ve bu sayede binlerce müşteri saatlerce telefon edemedi veya cevap alamadı.

Hükümet şu anda 4 Mayıs'ta Telstra'da gerçekleşen “000” servis kesintisini araştırıyor. O sırada, ülkenin birçok bölgesindeki acil telefonlar bağlanamadı.

Öğleden önce, Telstra'nın hisse senedi fiyatı hizmetteki bozulma nedeniyle% 1,4 oranında düştü ve yedi yıl boyunca hisse başına 2,81 Avustralya doları rekor seviyeye indi .

 

QQ截图20180522143611.png


Bir çift: Kutlama! Beton Şirketi İle Bir Sözleşme İmzaladı

Sonraki: Sichuan Hava Yolları Pilotu Epic Zorla Yabancılara İniş Karanlığı Öldü: O Bir Kahraman