Dizel Jeneratör Seti İçin Üç Temizleme Metodu

Dizel Jeneratör Seti İçin Üç Temizleme Metodu

Date:May 12, 2017

Dizel jeneratör bakım görevini üstlendiğinde, ünitenin parçaları aynı anda temizlenmeli ve parçaların yüzeyindeki yağ, kok, kireç ve pas temizlenmelidir. Çeşitli kirlerin farklı doğasından dolayı, temizleme yöntemi aynı değildir. Aşağıdaki mazot jeneratörü üreticileri toplanacak.

1, karbon çıkarma

Kok kömürü çıkarımı metalik fırça veya kazıyıcı kullanarak basit bir mekanik temizleme ile yapılabilir, ancak bu yöntem karbon çökelmelerini temizlemek zordur ve parçaların yüzeyine zarar verir. Karbon birikimlerini gidermek için kimyasal yöntemler kullanmak için en iyi yol, yani 80 ~ 90 dereceye kadar karbon uzaklaştırma maddesinin (kimyasal çözelti) ısıtmanın ilk kullanılması, yumuşamanın genişlemesi üzerine parçaların genleşmesi ve daha sonra fırça ve diğer temizleme .

2, yağ temizleme

Parça yüzeyi üzerindeki yağ birikimi kalın olduğunda kazınmalıdır. Yüzey yağın sıcak sıvı temizleme bölümlerinde temizlenmelidir, yaygın olarak kullanılan temizleme çözeltisi alkalin temizleme sıvısı ve sentetik deterjanlıdır. Termal temizlik için alkalin temizleme sıvısı kullanırken, 70 ila 90 derece santigrat dereceye kadar ısıtın. Parçaları 10-15 dk içine daldırın, sonra bunları çıkarın ve temiz su ile durulayın. Sonra sıkıştırılmış hava ile kurutun.

Dikkat: benzin kullanmak güvenli değildir; Alüminyum alaşım parçaları güçlü alkalin temizleme sıvısı ile temizlenemez; Metal olmayan kauçuk parçalar alkol veya fren sıvısı ile temizlenmelidir.

3. Ölçeğin kaldırılması

Skala genellikle kimyasal temizleme yöntemini benimser, soğutma sıvısına kireç çözme kimyasal çözeltisini ekler ve daha sonra motor bir süre çalıştıktan sonra soğutma sıvısını değiştirir. Tartıyı temizlemek için sıkça kullanılan kimyasal bir çözüm: Kostik soda solüsyonu veya hidroklorik asit, hidroklorik asit ve sodyum florid fosfat deterjan fosfat deterjanı, parçalar üzerinde Alüminyum Alaşımının uzaklaştırılması için uygundur.


Bir çift: Dizel Jeneratör Setinin Eksantrik Mili Saptamak İçin Yöntem

Sonraki: Jeneratör Kompozisyonu