Dizel Jeneratör Setinin Anormal Kapanmasına Neden Olan Sorunlar Nelerdir?

Dizel Jeneratör Setinin Anormal Kapanmasına Neden Olan Sorunlar Nelerdir?

Date:Nov 25, 2020

Dizel jeneratörün anormal şekilde durması, üretim işinde belirli bir kayba neden olacak ve ayrıca jeneratör setine belirli zararlar getirecektir. Genel olarak, dizel jeneratör setleri anormal kapanmadan önce genellikle bazı anormal fenomenler ortaya çıkar.

Egzoz borusundan beyaz duman geliyor

Dizel yağda su varsa egzoz borusu beyaz duman çıkarır. Yakıt deposundaki yağ boşaltma musluğunu çevirin, çalıştırmadan önce suyu temizleyin. Hala beyaz duman varsa, silindir pedi yıkanmış olabilir. Soğutma suyu yanma odasına getirilirse, yağda su olup olmadığını kontrol edin ve gerekirse silindir pedi ve yağı değiştirin. Kış aylarında sıcaklık çok düşük olduğunda, dizel motor çalıştırıldıktan sonra beyaz duman çıkaracaktır. Yük hemen artırılırsa, motor basitçe kapanır.

Hız kararsız ve yavaş yavaş alevleniyor

Yakıt deposundaki dizel yakıtın bitip bitmediğini kontrol edin veya yakıt deposu kapağının havalandırma deliğinin tıkalı olup olmadığını kontrol edin, bu yakıt deposunda bir vakum oluşturacak ve dizel yakıt beslemesini engelleyecektir. Ek olarak, yakıt sistemini hava veya nem açısından kontrol edin. Gazı medyana koyup krank milini döndürebilir, eğer' alçak basınçlı yakıt sisteminde ses enjeksiyonu hava geliyorsa, boru ve bağlantıda herhangi bir kırılma veya sızıntı olup olmadığını kontrol etmeli, hava tarafını temizleyiniz yeniden çalıştırma, yük ve hız dengesizliği sonrası yan taraf, eğer çalıştırma alanından sonra yağ sıkışmış veya mazot lekeli olabilirse, kışın yağ olur, yağda su buzu ve sıkışmalar olur. Enjeksiyon duyuluyorsa, dağıtım organizasyonu olabilir, valf yayı çekip kilitlenirse, valf yayı kırılırsa, valf itme çubuğu normalse, valf ayar cıvatası gevşekliği, valfler ve borular veya külbütör kolu ve külbütör kol milinin sinterlenmesi ve kaybolması ve ablasyon için valf ve valf yatağı, bu alanlarda bir sorun varsa, tekrar başladıktan sonra yeteneklerin dışlanmasına, özellikle valfın silindire düşmesini önlemeye dikkat edin.

Exhaus'tan siyah duman

Dizel motor aşırı yük çalışması durumunda, hızı büyük ölçüde azalacak, bu sırada aşırı dizel enjeksiyon silindiri tam yanma ve siyah duman için çok geç olacak, şiddetli otomatik olarak kapanacaktır. Bu noktada krank milini yuvarlayabiliyorsanız yeniden başlatabilirsiniz ancak devreye almadan önce yükü azaltmaya dikkat edin.

Ürün Bağlantısı:WAGNA Jeneratör Seti

Bir çift: Ücretsiz

Sonraki: 2020 Guangzhou Uluslararası Hayvancılık ve Tavukçuluk Endüstrisi Fuarı ve Dünya Tohum Endüstrisi Forumu (LEP)