Motor Neden Neden Yağ Değiştirmeli?

Motor Neden Neden Yağ Değiştirmeli?

Date:May 12, 2017

Motor neden yağın zamanında değiştirilmelidir?

Daha önce jeneratörler hakkında konuşuyorduk ve bugün neden jeneratörün zamanında değiştirilmesi gerektiği konusunda konuşuyoruz. Petrolü değiştirmezsen sonuç ne olur ?! Analiziniz için jeneratör üreticimiz aşağıdadır:

İlk olarak, yağın zamanında değiştirilmesinin nedenleri:

1, motor yağı bir raf ömrü vardır, mekanik aşınma parçaları hızlandırılmış aşınma yol açan, uzun bir süre performansını düşürecektir.

2, yüksek sıcaklık işlemi ile motorun yağını, fiziksel ve kimyasal özelliklerini değiştirecek ve mekanik özellikler değişecektir.

3, motor çalışma süresi uzun, kirliliklerin yağ artacak, mekanik parçaları aşınma hızı artacaktır.

İkincisi, petrol zamanında değişmiyor, ciddi sonuç ne?

1, zamanında yağ değiştirmeyin çok düşük yağ basıncı arıza getirecektir. Yağ basıncı çok düşük, bunun en doğrudan sonucu, eşleşen parçalar arasında kuru sürtünme veya kuru sürtünmeye neden olacak, motor belirgin bir anormal ses çıkaracak ve yanan kiremit fenomenine neden olacak.

2, zamanında yağ değiştirmeyin, aynı zamanda çok yüksek yağ basıncı sorunları getirmek. Yağ basıncı çok yüksek olduğundan benzin filtresinde erken hasar meydana gelir, böylece motor silindiri, karbon ve diğer arızalar. Ayrıca motor ömrünü de azaltır.

3, zamanında değil de petrolün yerini alması çok fazla petrol çamuru problemi getirecektir. Çamur genellikle yanmamış gaz, asit, nem, kükürt ve nitrojen oksitlerin yanma odasında krank karteri yağına piston halkası ve silindir duvarı arasındaki boşluk boyunca yüksek basınçtan dolayı oluşur ve daha sonra metal parçalar karıĢımı birlikte giyer, sonra yavaş yavaş birikir Çamur oluştur

4, zamanında yağı değiştirmeyin, en ciddi sonuçlar piston ve silindir gibi mekanik parçalar aşınma her türlü motor neden olur. Piston ve silindir sorunları olduğunda, makinenin bakım ve revizyonu gerekecek ve her makine sahibinin görmek istemediği de revizyona tabi tutulacaktır.

Silindir aşınması ciddi

5, yağın değiştirilmesi için zamanında değil, yüksek su sıcaklığına yol açacaktır. Yukarıda belirtildiği gibi, yağın zamanında değiştirilmemesi, çok az yağ depolamasına neden olur, yağlama sisteminde hiç yağlama ya da daha az yağ meydana getirir. Şu anda motorun mekanik bileşenleri yarı kuru sürtünme veya kuru sürtünme durumunda olacaktır.

Özel hatırlatıcı:

1, yağın yerine koymak aynı zamanda, yağ filtresi, değiştirilmemelidir, tasarruf, yağ filtresi değiştirme dikkate almadan değiştirilmesi gerekir. Neden?

Eski filtredeki kir, yeni yağın kalitesine zarar vereceğinden, yeni motor yağı ömrünü kısaltır.

2, sonbaharda, kış yağı değiştirmek unutmayın ve bahar yaz yağını değiştirmeniz gerekir, ancak yağ dört mevsimlik genel yağ olmadıkça.

Kış yağları biraz daha incedir ve yaz aylarında kış yağları daha ince olur, böylece yağ filminin oluşumuna elverişli değildir, ancak mekanik bileşenlerin aşınmasını ve yıpranmasını da arttırır.

Ve kışın yaz yağı daha yoğun olur, böylece yağ akışına elverişli olmaz, içten yanmalı motorların silindir bloğunda aşırı karbona yol açar, böylece mekanik bileşenlerin aşınmasını ve yıpranmasını arttırır.

özet

Zamanında yağın değiştirilmesi çok önemli, eğer zamanında yerine koymak parça aşınmasını hızlandıracak, servis ömrünü etkileyebilecek ve makine revizyonuna bile yol açacak, ani sorunlar silindirin kazınmasına neden olacak kazaların oluşmasına neden olacaksa çalışma aşamasında ciddi oluyor Ve benzeri, makine yağı düzenli olarak muayene edilmesi ve zamanında değiştirilmesi için çok önemlidir.


Bir çift: Dizel Jeneratör Setlerinin Kullanımı ve Bakımı

Sonraki: Jeneratör için Düşük Sıcaklık Başlatma Yöntemi